سایت رسمی فدراسیون ورزشهای همگانی

این سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
  • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  • آدرس :تهران ، فلکه دوم صادقیه،بلوار فردوس شرقی،خیابان وفا آذر شمالی نبش کوچه پانیذ،پلاک 2 طبقه اول واحد 5
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷۷
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷8
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷9
خانواده فعال ، تابستانی جذاب

برگزاری جشنواره های ورزش همگانی در مناطق محروم استان خراسان شمالی

مجید جودت رئیس هیئت ورزش های همگانی استان خراسان شمالی با تشریح محور های اصلی برنامه های تابستان 98 هیئت استان یادآور شد: برنامه های ویژه ای را برای تابستان 98 در نظر گرفته ایم که این تمامی آنها بر اساس تقویم ورزشی مصوب هیئت ورزش های همگانی خراسان شمالی تنظیم شده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، جودت طی گفتگویی اظهار داشت: جشنواره های ورزش همگانی با شعار "خانواده فعال، تابستانی جذاب" در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می شود و بر اساس تصمیم هیئـت حاشیه ی شهرها و مردم مناطق محروم در اولویت قرار خواهند گرفت. خوشبختانه پارک هایی توسط شهرداری در مناطق کم برخوردار ساخته شده است که در آن پارک ها به امکانات ورزشی نسبتاً مناسبی تجهیز شده است. از طرفی همراهی داوطلبانه مربیان هیأت برای معرفی رشته های ورزش های همگانی به مردم بی بضاعت بسیار خوب و قابل ملاحظه است.

وی افزود: استعداد یابی ورزشی با رویکرد ورزش همگانی یکی از اهداف برگزاری جشنواره در حاشیه شهرها و مناطق محروم است.

وی با تاکید بر برنامه ریزی ویژه برای سن طلایی ها، اظهار داشت: جشنواره های متمایزی برای میانسالان و سن طلایی ها برگزار خواهد شد. ما در خلال برگزاری جشنواره های ورزشی با مشارکت فعال سن طلایی ها در بازی های فکری، لیوان چینی و حتی دومینو روبرو شدیم و همین مساله ما را به برگزاری جشنواره های جداگانه ای برای سن طلایی ها واداشت.

رئیس هیأت ورزش های همگانی خراسان شمالی، ضمن اشاره به ضرورت افزایش جمعیت تحت پوشش هیئت استان خاطر نشان کرد: برای افزایش جمعیت ورزشکاران تحت پوشش هیئت استان، سیاست گذاری هایی وضع شده  که مهمترین آنها توجه به جمعیت بالقوه مناطق محروم و کم برخودار است. با این رویکرد توجه ویژه به جمعیت بالقوه مناطق محروم، در اولویت هیئت ورزش های همگانی قرار دارد.

وی در ادامه افزود: با توجه به کمبود سالن ورزشی در استان خراسان شمالی برای برگزاری هرگونه برنامه ورزشی در مرکز استان با مشکل کمبود سالن روبرو ایم.   

اگر در هر شهرستان استان یک سالن ورزشی تخصصی برای ورزش های همگانی اختصاص یابد، نه تنها سرانه مشارکت مردم در ورزش همگانی افزایش می یابد بلکه می تواند در مواردی به مثابه محل درآمد، بازوی کمکی هیأت ورزش های همگانی تمامی استان ها باشد. ضرورت اختصاص این سالن برای استان خراسان شمالی بیش از هر استان دیگری است چرا که ما کارخانه ای در استان خراسان شمالی نداریم که حامی ورزش باشد و از سوی دیگر اسپانسر ها در صورت برگزاری جشنواره و مسابقات در فضای باز از مشارکت سر باز می زنند.

ما در فصل های سرد سال که امکان برگزاری برنامه در فضای باز وجود ندارد، طی توافقنامه های با ادارات دولتی استان، از سالن های ورزشی ارگانها و ادارات دولتی استفاده می کنیم و تاکنون این همراهی از جانب ادارات به خوبی برقرار بوده است. اما در مناسبت های خاصی که خود ارگان ها برنامه دارند نمی توان از فضای ورزشی ادارات بهره برد، پس در هر صورت اختصاص یک سالن تخصصی برای ورزش همگانی ضروری است.

وی در پایان گفت: امیدواریم توجه به زیرساخت های ورزشی استان خراسان شمالی، خصوصاً مرکز استان بیش از پیش مورد توجه مسئولان کشوری و استانی قرار بگیرد.

انتهای پیام / 

  • 11:49
  • 1398/04/12
  • 3222

فدراسیون ورزش های همگانی در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید