سایت رسمی فدراسیون ورزشهای همگانی

این سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
  • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  • آدرس :تهران ، فلکه دوم صادقیه،بلوار فردوس شرقی،خیابان وفا آذر شمالی نبش کوچه پانیذ،پلاک 2 طبقه اول واحد 5
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷۷
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷8
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷9
نسخه آزمایشی

نصر الله نان بده: طرح آوای ورزش در همسایگی بسیار موثر واقع شده است

رییس هیات استان مرکزی گفت: طرح آوای ورزش در همسایگی بسیار موثر واقع شده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، نصرالله نان بده٬ رییس هیات استان مرکزی در خصوص اجرای طرح آوای ورزش در همسایگی و پویش آماده باش در سرار کشور بیان کرد: پویش سراسری آماده باش برای مقابله با ویروس کرونا، کاهش کم‌تحرکی و استرس، طبق فاکتورهای ارائه شده در فضای مجازی شروع به فعالیت کرد. هیات ورزش‌های همگانی استان مرکزی، به موازات سایراستان‌ها در سراسر کشور بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی تولید محتوا کرد. همکاران ما در سطح استان، برای اجرای این پویش تلاش مضاعفی داشتند و خوشبختانه این روند ادامه دارد. انشاالله تا پایان شهریور ماه با انجام فعالیت‌های ورزشی در محیط باز و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، سطح سلامت مردم جامعه ارتقا پیدا کند. هدف این برنامه، تمام گروه‌های سنی به خصوص گروه‌های پرخطر هستند تا با ارتقا سطح فاکتورهای آمادگی جسمانی افراد، مقابله با ویروس کرونا بسیار راحت‌تر شود.

نان بده ادامه داد: طرح آوای ورزش در همسایگی، که بیشتر در مجمع‌های مسکونی اجرا می‌شود، تا به حال بسیار موثر واقع شده است. طبق نظرسنجی که از ساکنین  مجتمع‌ها داشتیم، استقبال بسیار خوب و گسترده‌ای از این طرح صورت گرفت. انشاالله این روند، با راه‌اندازی چنین پویش‌هایی در سراسر کشور ادامه داشته باشد تا بتوانیم باتوجه به شرایط کنونی و به وسیله فضای مجازی، پاسخگوی بخشی از نیازهای ورزشی هموطنان عزیزمان باشیم. اجرای این پویش‌ها به موازات اجرای سایر برنامه‌ها نتیجه مثبتی داشته است. انشاالله از این بحران نیز عبور کنیم تا سایر فعالیت‌ها مانند گذشته و با تلاش بیشتری، انجام شود.

رییس هیات ورزش‌های همگانی استان مرکزی در رابطه با طرح شهر فعال اذعان داشت: استان مرکزی یکی ازاولین شهرهایی بود که به این طرح پیوست، همچنین طی نشست تخصصی که با حضور وزیر ورزش و جوانان، رییس فدراسیون و سایر شهرداران کلان‌شهرها به صورت وبینار برگزار شد، اهداف این طرح در قالب شهر فعال، شهروند فعال، مردم فعال و در نهایت ایران فعال مورد بررسی قرار گرفت. برای اجرای هرچه بهتر این طرح ابتدا باید زیرساخت‌هایی مانند مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری، پارک‌هایی که دارای تجهیزات ورزشی هستند و ... در شهرها فراهم شود.

او اضافه کرد: طرح شهر فعال می‌تواند به توسعه و گسترش ورزش همگانی کمک شایانی داشته باشد تا همه شهروندان بتوانند از امکانات ورزشی استفاده کنند، فعالیت بدنی داشته باشند و فاکتورهای آمادگی جسمانی خود را با فعالیت روزمره در اماکن عمومی ورزشی، ارتقا دهند. اگر تمامی این طرح‌ها به صورت موفق اجرا شود، شاهد توسعه ورزش همگانی و افزایش درصد جمعیت فعال در این بخش خواهیم بود.

 

انتهای پیام/

  • 09:40
  • 1399/06/24
  • 61

اطلاعیه ها

گفت و گو

مشروح

سلطانی فر: مشارکت مردم در ورزش همگانی دو برابر شده است

1397/10/02

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان ضمن تشکر از کلیه کشورهای حاضر در این همایش که توجه جدی به ورزش همگانی دارند، اظهار کرد: همان‌طور که در کلام و تاکیدات همه مسوولان و به ویژه‌ رییس‌جمهور و مسوولان ذی‌ربط وزارت ورزش و جوانان وجود دارد باید توجه ویژه‌ای به ورزش همگانی در کشور داشته باشیم. حتی مقام معظم رهبری در بیانات خود همواره اشاره به این دارند که آحاد کشور باید ورزش کنند و این یکی از نیازهای واقعی کشور است، زیرا ما باید دارای نیروی انسانی سالمی باشیم.

فدراسیون ورزش های همگانی در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید