سایت رسمی فدراسیون ورزشهای همگانی

این سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
  • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  • آدرس :تهران ، فلکه دوم صادقیه،بلوار فردوس شرقی،خیابان وفا آذر شمالی نبش کوچه پانیذ،پلاک 2 طبقه اول واحد 5
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷۷
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷8
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷9
نسخه آزمایشی

سرپرست نائب رئیسی فدراسیون ورزش های همگانی:‌ طرح ملی شفا گامی عملی برای تحقق انسان محوری و عبور از سیاست خودرو محوری در مدیریت شهری است

رضا شجیع؛ سرپرست نایب رییسی فدراسیون و ناظر اجرای طرح ملی شهرهای فعال ایران «شفا» گفت: طرح شفا،‌ تلاشی هدفمند برای تغییر کاربری زیرساخت های تسخیر شده شهری توسط خودروها برای ورزش عموم مردم است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی؛ رضا شجیع در آیین آغاز رسمی فرایند ارزیابی شهر همدان در طرح ملی شهرهای فعال ایران «شفا» گفت: هشدار کم تحرکی دیگر‌ موضوعی نیست که بخواهیم آن را نادیده بگیریم و بی توجهی به آن به منزله چراغ سبز برای شیوع بیماری های غیرواگیر است.
شجیع افزود: در کنار این وضعیت هشدار، یک وضعیت امیدوارکننده هم داریم که وجود مدیرانی مسئولیت پذیر و متعهد در سطح استان همدان و همچنین وجود اراده لازم برای حرکت به سمت انسان محوری است.
سرپرست نایب رییسی فدراسیون ورزش های همگانی؛ به اشاره به ویژگی های شهر انسان محور، آن را شهری دانست که اولویت زیرساخت ها حرکت و تحرک شهروندان است و نه خودروها. 
مسئول دبیرخانه سلامت وزارت ورزش و جوانان؛ در ادامه شهر فعال را شهری دانست که برای همه اقشار و گروه های سنی برنامه و خدمات ورزشی دارد و این خدمت در پنج بخش دوستدار پیاده روی، دوستدار ورزش، دوستدار بازی، دوستدار دوچرخه و دوستدار تناسب خلاصه می شود.
این استاد دانشگاه در پایان با اشاره به استقرار تیم ارزیابی فدراسیون ورزش های همگانی در همدان؛ فرایند ارزیابی این طرح ملی را متعالی و بسیار تخصصی دانست و افزود: اکنون با توان علمی و بومی نخبگان جوان رشته مدیریت ورزشی کشور به ظرفیت فنی ارزشمندی دست یافته ایم که خوشبختانه این ظرفیت و توان علمی مورد توجه مجموعه مدیریت شهری کشور قرار گرفته است.
شجیع ابراز امیدواری کرد؛ نتایج طرح ملی شفا به تحولات گسترده در ورزش همگانی کشور منجر شود.

 

انتهای پیام/

  • 08:43
  • 1399/07/23
  • 54

اطلاعیه ها

گفت و گو

مشروح

سلطانی فر: مشارکت مردم در ورزش همگانی دو برابر شده است

1397/10/02

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان ضمن تشکر از کلیه کشورهای حاضر در این همایش که توجه جدی به ورزش همگانی دارند، اظهار کرد: همان‌طور که در کلام و تاکیدات همه مسوولان و به ویژه‌ رییس‌جمهور و مسوولان ذی‌ربط وزارت ورزش و جوانان وجود دارد باید توجه ویژه‌ای به ورزش همگانی در کشور داشته باشیم. حتی مقام معظم رهبری در بیانات خود همواره اشاره به این دارند که آحاد کشور باید ورزش کنند و این یکی از نیازهای واقعی کشور است، زیرا ما باید دارای نیروی انسانی سالمی باشیم.

فدراسیون ورزش های همگانی در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید