سایت رسمی فدراسیون ورزشهای همگانی

این سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
  • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  • آدرس :تهران ، فلکه دوم صادقیه،بلوار فردوس شرقی،خیابان وفا آذر شمالی نبش کوچه پانیذ،پلاک 2 طبقه اول واحد 5
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷۷
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷8
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷9

افشین ملایی: خود را بدهکار مربیان می‌دانیم/ رضا شجیع: بیمه مربیان را از بن بست خارج می کنیم

وبینار پوشش بیمه ای مربیان با حضور رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی و مربیان برگزیده سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، این وبینار که به منظور پوشش بیمه ای مربیان و بررسی پیامدهای پاندمی کوید 19 بر وضعیت کاری مربیان ورزشی با حضور افشین ملایی رئیس فدراسیون، رضا شجیع سرپرست نائب رئیسی، آذین ساکی سرپرست نائب رئیسی بانوان، ناهیده جباری سرپرست آکادمی ملی ورزشهای همگانی و امیر پور تقی برگزار شد.  
افشین ملایی در وبینار پوشش بیمه ای مربیان اظهار داشت: ملایی مربیان را اصلی عنصر توسعه ورزش همگانی دانست و بیان داشت اینجانب و تیم مدیریتی همراهم خود را بدهکار مربیان می دانیم و معتقدیم به غیر از برخی مربیان رشته های خاص سایر مربیان از وضیعیت مطلوبی برخوردار نیستند. 
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی گفت: نشست های ستادی خوبی برای حل مسائل بیمه ای مربیان برگزار شده است اما هنوز اقدام موثری در این زمینه رخ نداده است، امید است با تلاش های فدراسیون و استمرار حضور مربیانی که امروز در این وبینار هستند، شاهد نیل به خروجی های محسوسی باشیم. 
وی افزود: فدراسیون ورزش های همگانی ضمن تاکید بر ضرورت توسعه فعالیت بدنی و مقابله با کم تحرکی ملی، در راستای سلامتی مربیان که سفیران تندرستی فدراسیون اند، از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد. 
رضا شجیع سرپرست نائب رئیسی فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به ظرفیت بیمه های بازرگانی اظهار داشت: واژه بیمه مربیان یکی از واژگانی است که باید نخست ادبیات آن در کارگزاری های بیمه و مراجع قانون گذاری بیمه جا بیافتد. مادامی که این واژه جا نیافتد، مربیان تمامی رشته های ورزشی دچار مسائل مختلف خواهند بود. 
شجیع با اشاره به مدل پیشنهادی فدراسیون که بیمه خویش فرمای از زمره بیمه های بازرگانی است که شامل تخفیف های گروهی می شود افزود: این مدل چهار حوزه بیمه ای را پوشش می دهد، بیمه مسئولیت مدنی، بیمه ی تکمیلی و درمان ، بیمه حوادث و بیمه عمر و زندگی را شامل می شود. 
وی گفت: فدراسیون ورزش های همگانی پیش نویس طرح پوشش بیمه ای مربیان را به تمامی هیئت های استانی خود ارسال می کند تا روسای هیئت های ورزشی نقطه نظرات خود را اعلام کنند .  
امیر پورتقی ضمن اشاره به گونه های پوشش بیمه ای مربیان ورزشی گفت: مسئله بیمه مربیان پیش از کرونا نیز دچار بحران بود و وقوع پاندمی مزید بر علت شد. مربیگری هنوز از لحاظ قانونی شغل محسوب نمی شود، ما دامی که مربیگری شغل نباشد، جدی گرفته نخواهد شد. 
امیر پور تقی با تاکید بر ظرفیت فدراسیون های ورزشی یادآور شد: استفاده از ظرفیت بیمه خوش فرما برای پیشگیری از خسارات در بحران مشابه و استفاده از ظرفیت فدراسیون های ورزشی برای ارائه بیمه های بازرگانی مشابه بیمه های اجتماعی دارای تخفیف و بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی برای برگزاری کلاس های آنلاین و ارائه تسهیلات به مربیان را به مثابه راهکار برای عبور بحران بیمه مربیان در دوران کرونا بر شمرد.
رهام ابوطالبی رئیس هیئت ورزش های همگانی مازندران افزود: یکی از نیازهای هر صنف پوشش های بیمه ای است، بیمه هایی که در صنف های مختلف جاری هست اما در عرصه ورزش تا کنون پیگیری نشده است. 
ابوطالبی با اشاره به پیامدهای پاندمی کوید 19 خاطر نشان کرد: مربیانی که منبع درآمدشان مربیگری ورزشی بود، هم اکنون درآمد خودشان از دست داده اند و حتی اگر امروز بیمه شوند، بخاطر شرایط کرونایی برای آنها در این مقطع بحرانی، بهره و سودی ندارد. 
وی گفت: بیمه بیکاری برای مربیان منجر به چالش های با بیمه تامین اجتماعی می شود، اگر وزارت ورزش و جوانان به کمک فدراسیون بیاید می توان انتظار حل این بحران را داشت. 
هادی سبزواری رئیس هیئت ورزش های همگانی استان همدان بیان داشت: جهت تحقق طرح پوشش مربیان نیازمند به مصوبه مجلس شورای اسلامی هستیم و تحقق این طرح نیازمند تشکیل کمیته مشترک بین وزارت ورزش و جوانان، مجلس شورای اسلامی و فدراسیون ورزش های همگانی است. 

انتهای پیام/

  • 12:41
  • 1399/08/24
  • 69

فدراسیون ورزش های همگانی در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید