سایت رسمی فدراسیون ورزشهای همگانی

این سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
  • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  • آدرس :تهران ، فلکه دوم صادقیه،بلوار فردوس شرقی،خیابان وفا آذر شمالی نبش کوچه پانیذ،پلاک 2 طبقه اول واحد 5
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷۷
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷8
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷9
ملایی در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان استان چهار محال و بختیاری:

زنگ بی تحرکی در کشور به صدا در آمده است / ‏‬همکاری همه دستگاه‌ها ضروری است

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی تاکید کرد: زنگ کم تحرکی در کشور به خصوص برای بانوان به صدا درآمده و وظیفه همه نهادهاست برای مقابل با این تهدید اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون به نقل از هیات ورزش‌های همگانی استان چهار محال و بختیاری، افشین ملایی که به شهرکرد سفر کرده است صبح امروز پنجشنبه در دیدار با مدیرکل، معاونین اداره کل ورزش و جوانان استان و اعضای هیئت‌رئیسه هیات همگانی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه شیوع کم‌تحرکی در کشور زنگ خطر را به صدا درآورده است افزود: بر اساس آمار موجود ۵۶ درصد از جمعیت کشور دچار‌کم‌تحرکی هستند و بانوان با ۶۴ درصد کم‌تحرکی شرایط پیچیده‌تری دارند.

ملایی سبک‌زندگی مردم و استفاده روز افزون از تکنولوژی و عوارض ناشی از تغذیه نامطلوب را از مهم‌ترین دلایل کم تحرکی دانست و افزود: فدراسیون ورزش‌های همگانی با تحلیل علمی این شرایط پروژه‌هایی را در سطح‌ملی راه اندازی کرده است.

وی با تاکید بر مشارکت و هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف در راستای کاهش کم‌تحرکی افزود: پروژه شهر فعال یا شفا با استقبال و علاقمندی شهرداران شهرها
بعد از ارزیابی توسعه زیرساختهای مبتنی بر فرهنگ بومی آن شهر می‌توانند یکی از نشان‌های شهر دوچرخه، شهربازی کودک، شهر پیاده روی، شهر ورزش و شهر آمادگی جسمانی را دریافت کنند.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور گفت: شهرهای فعال در ایران با بهره مندی از امتیازات این نشان می‌توانند در سطوح بالاتر بر اساس استانداردهای جهانی به مراجع بی المللی معرفی می‌شوند.

ملایی با اشاره به اینکه ۳ شهر بروجن، شهرکرد و فرخشهر از استان چهارمحال و بختیاری نامزد شهر‌فعال هستند افزود: در این سفر زیرساختهای این فرآیند ارزیابی و تفاهم نامه منعقد خواهد شد.

ملایی ابراز امیدوری کرد: با نگرش مناسب این شهرداران‌، زیرساخت‌های توسعه ورزش همگانی افزایش یابد و با برنامه ریزی های فدراسیون در حوزه نرم‌افزاری روبه روز مشارکت‌مردم در فعالیت‌های ورزشی و جسمانی افزایش یابد.

وی بیان کرد: فعالیت چشمگیر مسئولان هیات استان چهارمحال و بختیاری در چالش‌های سطح ملی، روند روبه رشدی در تعاملات با فدراسیون و استفاده از ظرفیت استانی فراهم‌کرده است.

جلوگری از کم تحرکی جوانان راهبرد اساسی ورزش و جوانان استان‌چهارمحال و بختیاری است

مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در این نشست با تاکید بر اینکه با اجرای برنامه‌های راهبردی، سال‌های ۹۷ و ۹۸ بعنوان یکی از موفق ترین دوران ورزش استان رقم‌خورده است افزود: علیرغم‌اینکه ورزش همگانی در کشور در وضعیت مناسبی قرار ندارد و فقر حرکتی یکی از نگرانی‌ها در این زمینه است، تشکیل این تیم تحصیلکرده و نخبه در سطح وزاتخانه با ایجاد همبستگی بتواند ورزش همگانی را متحرک سازد.

حمید کریمی تصریح‌کرد: با جهانگیر شدن کرونا، فقر حرکتی به کره زمین تحمیل شد که باید برای مبارزه با آن چاره اندیشی شود.

وی خاطرنشان‌کرد: در سطح استان با اجرای پویش‌های ورزش در خانه تلاش شد مردم‌با رخوت انس نگیرند و جوان‌ها از تحرک غافل نشوند.

مدیر کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری بر‌اجرای ورزش‌هایی که در طبیعت و با رعایت فاصله اجتماعی امکان‌پذیر هستند تاکید و خاطرنشان کرد: با جمع تعداد ورزشکاران غیرسازمان یافته استان و نیروهای آموزش و پرورش، بسیج، سپاه و دانشجویان و جمعیت ۵ درصدی ورزشکاران سازمان یافته‌استان، نزدیک به ۲۵ درصد مردم ورزش می کنند که با چشم‌انداز بالای ۵۰ درصدی وزارتخانه فاصله زیادی دارد.

تلاش برای کسب نشان شهر فعال برای ۳ شهر استان

مرتضی محمدیان دهکردی رئیس هیات ورزشهای همگانی استان نیز با اشاره به تلاش شهرداران شهرهای شهرکرد، بروجن و فرخشهر برای قرارگرفتن در فهرست شهر‌های فعال کشور گفت: شهرهای نامزد کسب این نشان ملی، در ۷ مرحله مورد سنجش، پایش و ارزیابی‌های علمی و عملیاتی قرار می‌گیرند.

وی ابراز امیدواری کرد با تلاش شهرداران این ۳ شهر و هیات ورزش‌های همگانی استان، عناوین شهرهای فعال ایران به این شهرها تعلق گیرد.

  • 10:53
  • 1399/10/11
  • 207

فدراسیون ورزش های همگانی در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید