اخلاق و فرهنگ اسلامی
 


موعظه ی خوبان

 آرشیو اخلاق و فرهنگ اسلامی
  گزارش تصویری
 
 آرشیو گزارش تصویری
 

 ارتباط با رئیس فدراسیون
 

 

 گفت و گو
 


سلطانی فر: مشارکت مردم در ورزش همگانی دو برابر شده است

 آرشیو گفت و گو
 

 کمیته تحول
 


هفتمین جلسه بررسی ساز و کار اجرایی استفاده از فضای مجازی در راستای توسعه ورزش همگانی برگزار شد .

 آرشیو اخبار کمیته تحول
  
 
 
 اخبار 
 گفت و گو 
گزارش
گزارش تصویری
معرفی انجمن
کمیته ها

 

چهارشنبه 21 شهريور 1397 - 12:05


چهارمین دوره بین المللی بازی و ورزش کودکان برگزار شد

چهارمین دوره بین المللی بازی و ورزش کودکان از 14 تا 16 شهریور در تهران برگزار شد.
 

چهارشنبه 21 شهريور 1397 - 11:59


کسب کرسی رئیس کمیته بازی و ورزش هیات ورزش های همگانی استان تهران در انجمن بین المللی بازی و ورزش و کودکان

رئیس کمیته بازی و ورزش هیات ورزش های همگانی استان تهران به عنوان رئیس انجمن بین المللی تازه تاسیس بازی و ورزش کودکان (CAPS) Children s Active Play and Sport International Association of انتخاب شد.
 

يكشنبه 9 ارديبهشت 1397 - 16:13


مشارکت 20 استان در روز جهانی بازی رو میزی

روز جهانی بازی رو میزی به طور همزمان در 45 مرکز از 20 استان کشور برگزار گردید
 

دوشنبه 3 ارديبهشت 1397 - 16:12


هیات ورزشهای همگانی استان تهران برگزار کرد

همایش ورزش و کودک در دبستان پسرانه / همیاران ورزش همگانی معرفی شدند

هیات ورزشهای همگانی ساتان تهران همایش "ورزش و کودک " را با همکاری کمیته بازی های فکری استان تهران صبح امروز (دوشنبه) در دبستان پسرانه وحید برگزار کرد
 

يكشنبه 29 آذر 1394 - 12:37


فراخوان دعوت به همکاری انجمن بازی‌ها و ورزش‎ کودکان

انجمن بازی‌ها و ورزش‎ کودکان فدراسیون ورزش‎های همگانی از علاقمندان جهت همکاری در این انجمن دعوت کرد.
 

دوشنبه 18 آبان 1394 - 12:20


برگزاری مسابقات متنوع بازی‌های فکری در سطح شهر تهران

کمیته بازی‌های فکری هیئت ورزشهای همگانی استان تهران به منظور ترویج و گسترش بازی‌های فکری در بین نوجوانان و جوانان اقدام به برگزاری مسابقات متنوع بازی های فکری در سطح شهر تهران کرد.
 ... ادامه خبر ها

انجمن: بازیها و ورزشهای کودکان

نام: دکتر صالح

تلفن:

نام خانوادگي: رفیعی

فكس:

آدرس:

توضيخات: کمیته های انجمن
کمیته مهد کودک و پیش دبستانی
کمیته باشگاه های کودکان
کمیته کودکان استثنائی و خاص

انجمن بازیها و ورزش کودکان

مقدمه :
انجمن بازی ها و ورزش کودکان در 16 مهرماه سال 1386 و همزمان با سالروز جهانی کودک در فدراسیون ورزشهای همگانی مجوز فعالیت گرفت .در واقع بر اساس یک نیاز و ضرورت و احساس خلاء نهاد یا سازمانی برای تحت پوشش قرار دادن فعالیت های بازی و ورزش کودکان در کشور و نیز به منظور ساماندهی و سازماندهی فعالیت های گوناگون کودکان در قالب بازی و ورزش آنان ، همچنین فقدان تشکیلاتی جهت سیاست گذاری و برنامه ریزی صحیح ، مناسب و مستمر و پایدار انجمن مذکور به وجود آمد .
جامعه آماری کودکان تا 7 سال که مخاطبین اصلی این انجمن می باشند جمعیتی حدود 5/7 میلیون نفر می باشند که نیازمند تربیت بدنی ویژه آنان است اما بدلیل شرایط و موقعیت سنی کودکان تحت عنوان انجمن بازی ها و ورزش کودکان شروع به فعالیت نموده است .
کارشناسان و متخصصان فعال در زمینه تربیت بدنی و تندرستی ، پرداختن به امر ورزش را بعنوان یک اصل مهم و جدانشدنی از زندگی برای تمامی افراد جامعه دانسته و به آن به عنوان یک نیاز اصلی نگاه می نمایند . از این رو پرداختن افراد جامعه بخصوص کودکان به ورزش با توجه به زندگی ماشینی یک نیاز تلقی شده و می بایست به آن بپردازند . بیش از 7 میلیون نفر از افراد جامعه ما را کودکان زیر 7 سال تشکیل می دهند ، که تاکنون سازمان خاصی بطور مستقیم بر فعالیتهای ورزشی و بازیهای آنان نظارت نداشته و در واقع فاقد متولی مستقیم بوده است .
مسئولین و کمیته های انجمن :
ریاست انجمن : آقای مهدی آذربرزین maa_1328@yahoo.com
نایب رئیس بانوان : دکتر پریسا پهلوان
کمیته ها : کمیته استانها ، کمیته جشنواره ها و مراسم ، کمیته کودکان با نیازهای ویژه ، کمیته ورزش ها ، کمیته گردشگری ورزشی و محیط زیست ، کمیته اموزش وپژوهش ، کمیته بازی ها ، کمیته پزشکی ، کمیته وسایل و تجهیزات فنی ، کمیته فرهنگی
انجمن بازیها و ورزش کودکان که اخیرا در فدراسیون ورزشهای همگانی ایجاد گردیده است ، برنامه های جامع تخصصی را برای این رده سنی در چارچوب اهداف زیر طراحی و در دست اجرا دارد .
1 – پرداختن به مقوله بازیها و ورزش کودکان از دیدگاه کاملا علمی و تخصصی با ایجاد پایگاههای مشاوره و مراکز اطلاع و خدمات رسانی
2 – برنامه ریزی بنیادی ورزش در بین کودکان همراه با استاندارد سازی و یکسان نمودن تجهیزات و روشهای آموزشی در قالب ورزش و بازیهای ویژه و متناسب برای این گروه سنی
3 – آشنا کردن کودکان از سنین کودکی با الفبای ورزش همراه با توزیع شیوه های آموزشی در بین مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی


نقش بازی و ورزش در رشد کودک
بازی و ورزش در زندگی کودکان نقش اساسی و حیاتی را ایفا می کند .
کودکان از بازی و ورزش لذت می برند و فرصتهای خوبی را برای ابراز احساسات و عواطف خود می یابند .
در جریان بازی ، حافظه ، چالاکی دقت و توجه به اطرافیان در کودک پرورش می یابد . امروزه مشخص شده است که بسیاری از اهداف اساسی تربیتی در بازی مشاهده شده است و از طریق بازیها می توان بصورت مستقیم و غیرمستقیم به اهداف اساسی تربیتی مثل رشد جسمی ، اجتماعی ، عقلانی ، اخلاقی و عاطفی دست یافت .
امروز در خصوص اهمیت ، نقش و ارزش بازی برای کودکان سخن بسیار گفته و نوشته شده و کمتر کسی است که در زمینه تاثیرات سازنده و مثبت بازیهای متنوع برای کودکان تردید به خود راه بدهد و در واقع استفاده از فعالیتهای فیزیکی در رشد دادن و پاسخ به نیازهای جسمانی ، شناختی ، اجتماعی و عاطفی مورد توجه خاص قرار داد .
شخصیت کودک در ضمن بازی شکل میگیرد و در زمان انجام بازیها دگرگونیهای زیادی در خلاقیت ، روحیات و رفتارهای او رخ می دهد که همه اینها موجبات تکامل و پیشرفت را برای کودک فراهم می نماید یعنی کودک بازی را از دست زدن به وسایل اطراف خود آغاز کرده و با رشد سنی به بازیهای پیچیده تر می پردازد .
بازی موجب حس احترام به سایرین ، مهربانی و خلوص را در کودک پرورش می دهد و خلاقیت را در او شکوفا می کند . کودک از طریق بازی اعضای بدن و عضلات خود را ورزیده نموده و او را از خمودگی و رکود دور می نماید بنابر این کودک هر رفتاری را که در بازی در پیش بگیرد در بزرگسالی نیز از بسیاری جهات رفتار مشابه از خود بروز می دهد .
بازی موجب پرورش عقلی کودک می شود . همچنین کودک در هنگام بازی می آموزد که چگونه در مقابل ناکامی و شکست ، ایستادگی و اعتماد بنفس خود را حفظ کند .
بازی : کودکان زندگی را با بازی شروع می کنند و بصورت غیر مستقیم یاد می گیرند در اجتماع و جامعه آینده چطور زندگی کنند و تجربه می اندوزند که با محیط زندگی خود چطور برخورد نمایند .
وظایف انجمن :
سازماندهی و استاندارد سازی بازیها و ورزش کودکان ارائه الگوهای مناسب با تکیه بر انجام کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی در زمینه بازیها و ورزش کودکان اطلاع رسانی و ارتقاء سطح آگاهی خانواده ها در زمینه بازیها و ورزش کودکان
برگزاری جشنواره های بازیها بصورت منطقه ای و سراسری
برگزاری همایش ها و سمینارهای علمی و تخصصی
برگزاری کلاسهای آموزشی ویژه مربیان مهدکودک ها
تربیت نیروی انسانی متخصص جهت اجرای برنامه های ویژه کودکان
تنظیم و اجرای برنامه های کوتاه مدت – میان مدت و بلند مدت
هماهنگی و تعامل با سازمانها و ارگانهای مرتبط در سطح کشور
هماهنگی و تعامل با سازمانها و ارگانهای جهانی
فدراسیون ورزشهای همگانی وظیفه دارد نسبت به تعمیم و گسترش ورزش و همگانی کردن آن برای تمام رده های سنی جامعه بخصوص کودکان که آینده سازان ایران اسلامی هستند اقدامات لازم را مبذول داشته و با ایجاد انجمن بازیها و ورزش کودکان سعی دارد نسبت به اجرائی نمودن برنامه های در دست اقدام سهم کوچکی در سلامتی ، نشاط و تندرستی جامعه داشته باشد .
www.kwna.ir 
آدرس: تهران ، بلوار فردوس شرقی ، خ وفا آذر شمالی ، بن بست پانیذ ، پلاک 2 ، طبقه اول

ساعات كار فدراسيون : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل


© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون ورزشهای همگانی جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.