اخلاق و فرهنگ اسلامی
 


پنجم شعبان المعظم، سالروزولادت امام سجاد(ع)مبارک باد

 آرشیو اخلاق و فرهنگ اسلامی
 

 گزارش تصویری
 
 آرشیو گزارش تصویری
 

 ارتباط با رئیس فدراسیون
 

 

 گفت و گو
 


سلطانی فر: مشارکت مردم در ورزش همگانی دو برابر شده است

 آرشیو گفت و گو
 

 کمیته تحول
 


هفتمین جلسه بررسی ساز و کار اجرایی استفاده از فضای مجازی در راستای توسعه ورزش همگانی برگزار شد .

 آرشیو اخبار کمیته تحول
  
 
 
 اخبار 
 گفت و گو 
گزارش
گزارش تصویری
معرفی انجمن
کمیته ها

 

دوشنبه 3 ارديبهشت 1397 - 16:12


هیات ورزشهای همگانی استان تهران برگزار کرد

همایش ورزش و کودک در دبستان پسرانه / همیاران ورزش همگانی معرفی شدند

هیات ورزشهای همگانی ساتان تهران همایش "ورزش و کودک " را با همکاری کمیته بازی های فکری استان تهران صبح امروز (دوشنبه) در دبستان پسرانه وحید برگزار کرد
 

يكشنبه 29 آذر 1394 - 12:37


فراخوان دعوت به همکاری انجمن بازی‌ها و ورزش‎ کودکان

انجمن بازی‌ها و ورزش‎ کودکان فدراسیون ورزش‎های همگانی از علاقمندان جهت همکاری در این انجمن دعوت کرد.
 

دوشنبه 18 آبان 1394 - 12:20


برگزاری مسابقات متنوع بازی‌های فکری در سطح شهر تهران

کمیته بازی‌های فکری هیئت ورزشهای همگانی استان تهران به منظور ترویج و گسترش بازی‌های فکری در بین نوجوانان و جوانان اقدام به برگزاری مسابقات متنوع بازی های فکری در سطح شهر تهران کرد.
 

سه شنبه 21 مهر 1394 - 12:14


برنامه ویژه استان زنجان برای روز جهانی کودک

هفته ورزش‌های همگانی استان زنجان برنامه ویژه‌ای را در روز جهانی کودک اجرا کرد.
 

سه شنبه 10 شهريور 1394 - 10:29


3 خبر از ورزش‌های همگانی خراسان رضوی

رئیس کمیته بازی‎های کودکان هیئت‎های ورزش‎های همگانی خراسان رضوی منصوب شد.
 

سه شنبه 3 شهريور 1394 - 10:57


انتصاب رئیس کمیته بازی‌های کودکان خراسان رضوی

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی خراسان رضوی در حکمی آقای حیدری نیا را به عنوان رئیس کمیته بازی‌های کودکان این استان منصوب کرد.
 ... ادامه خبر ها

انجمن: بازیها و ورزشهای کودکان

نام: دکتر صالح

تلفن: 09364065603

نام خانوادگي: رفیعی

فكس:

آدرس:

توضيخات: کمیته های انجمن
کمیته مهد کودک و پیش دبستانی
کمیته باشگاه های کودکان
کمیته کودکان استثنائی و خاص

انجمن بازیها و ورزش کودکان

مقدمه :
انجمن بازی ها و ورزش کودکان در 16 مهرماه سال 1386 و همزمان با سالروز جهانی کودک در فدراسیون ورزشهای همگانی مجوز فعالیت گرفت .در واقع بر اساس یک نیاز و ضرورت و احساس خلاء نهاد یا سازمانی برای تحت پوشش قرار دادن فعالیت های بازی و ورزش کودکان در کشور و نیز به منظور ساماندهی و سازماندهی فعالیت های گوناگون کودکان در قالب بازی و ورزش آنان ، همچنین فقدان تشکیلاتی جهت سیاست گذاری و برنامه ریزی صحیح ، مناسب و مستمر و پایدار انجمن مذکور به وجود آمد .
جامعه آماری کودکان تا 7 سال که مخاطبین اصلی این انجمن می باشند جمعیتی حدود 5/7 میلیون نفر می باشند که نیازمند تربیت بدنی ویژه آنان است اما بدلیل شرایط و موقعیت سنی کودکان تحت عنوان انجمن بازی ها و ورزش کودکان شروع به فعالیت نموده است .
کارشناسان و متخصصان فعال در زمینه تربیت بدنی و تندرستی ، پرداختن به امر ورزش را بعنوان یک اصل مهم و جدانشدنی از زندگی برای تمامی افراد جامعه دانسته و به آن به عنوان یک نیاز اصلی نگاه می نمایند . از این رو پرداختن افراد جامعه بخصوص کودکان به ورزش با توجه به زندگی ماشینی یک نیاز تلقی شده و می بایست به آن بپردازند . بیش از 7 میلیون نفر از افراد جامعه ما را کودکان زیر 7 سال تشکیل می دهند ، که تاکنون سازمان خاصی بطور مستقیم بر فعالیتهای ورزشی و بازیهای آنان نظارت نداشته و در واقع فاقد متولی مستقیم بوده است .
مسئولین و کمیته های انجمن :
ریاست انجمن : آقای مهدی آذربرزین maa_1328@yahoo.com
نایب رئیس بانوان : دکتر پریسا پهلوان
کمیته ها : کمیته استانها ، کمیته جشنواره ها و مراسم ، کمیته کودکان با نیازهای ویژه ، کمیته ورزش ها ، کمیته گردشگری ورزشی و محیط زیست ، کمیته اموزش وپژوهش ، کمیته بازی ها ، کمیته پزشکی ، کمیته وسایل و تجهیزات فنی ، کمیته فرهنگی
انجمن بازیها و ورزش کودکان که اخیرا در فدراسیون ورزشهای همگانی ایجاد گردیده است ، برنامه های جامع تخصصی را برای این رده سنی در چارچوب اهداف زیر طراحی و در دست اجرا دارد .
1 – پرداختن به مقوله بازیها و ورزش کودکان از دیدگاه کاملا علمی و تخصصی با ایجاد پایگاههای مشاوره و مراکز اطلاع و خدمات رسانی
2 – برنامه ریزی بنیادی ورزش در بین کودکان همراه با استاندارد سازی و یکسان نمودن تجهیزات و روشهای آموزشی در قالب ورزش و بازیهای ویژه و متناسب برای این گروه سنی
3 – آشنا کردن کودکان از سنین کودکی با الفبای ورزش همراه با توزیع شیوه های آموزشی در بین مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی


نقش بازی و ورزش در رشد کودک
بازی و ورزش در زندگی کودکان نقش اساسی و حیاتی را ایفا می کند .
کودکان از بازی و ورزش لذت می برند و فرصتهای خوبی را برای ابراز احساسات و عواطف خود می یابند .
در جریان بازی ، حافظه ، چالاکی دقت و توجه به اطرافیان در کودک پرورش می یابد . امروزه مشخص شده است که بسیاری از اهداف اساسی تربیتی در بازی مشاهده شده است و از طریق بازیها می توان بصورت مستقیم و غیرمستقیم به اهداف اساسی تربیتی مثل رشد جسمی ، اجتماعی ، عقلانی ، اخلاقی و عاطفی دست یافت .
امروز در خصوص اهمیت ، نقش و ارزش بازی برای کودکان سخن بسیار گفته و نوشته شده و کمتر کسی است که در زمینه تاثیرات سازنده و مثبت بازیهای متنوع برای کودکان تردید به خود راه بدهد و در واقع استفاده از فعالیتهای فیزیکی در رشد دادن و پاسخ به نیازهای جسمانی ، شناختی ، اجتماعی و عاطفی مورد توجه خاص قرار داد .
شخصیت کودک در ضمن بازی شکل میگیرد و در زمان انجام بازیها دگرگونیهای زیادی در خلاقیت ، روحیات و رفتارهای او رخ می دهد که همه اینها موجبات تکامل و پیشرفت را برای کودک فراهم می نماید یعنی کودک بازی را از دست زدن به وسایل اطراف خود آغاز کرده و با رشد سنی به بازیهای پیچیده تر می پردازد .
بازی موجب حس احترام به سایرین ، مهربانی و خلوص را در کودک پرورش می دهد و خلاقیت را در او شکوفا می کند . کودک از طریق بازی اعضای بدن و عضلات خود را ورزیده نموده و او را از خمودگی و رکود دور می نماید بنابر این کودک هر رفتاری را که در بازی در پیش بگیرد در بزرگسالی نیز از بسیاری جهات رفتار مشابه از خود بروز می دهد .
بازی موجب پرورش عقلی کودک می شود . همچنین کودک در هنگام بازی می آموزد که چگونه در مقابل ناکامی و شکست ، ایستادگی و اعتماد بنفس خود را حفظ کند .
بازی : کودکان زندگی را با بازی شروع می کنند و بصورت غیر مستقیم یاد می گیرند در اجتماع و جامعه آینده چطور زندگی کنند و تجربه می اندوزند که با محیط زندگی خود چطور برخورد نمایند .
وظایف انجمن :
سازماندهی و استاندارد سازی بازیها و ورزش کودکان ارائه الگوهای مناسب با تکیه بر انجام کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی در زمینه بازیها و ورزش کودکان اطلاع رسانی و ارتقاء سطح آگاهی خانواده ها در زمینه بازیها و ورزش کودکان
برگزاری جشنواره های بازیها بصورت منطقه ای و سراسری
برگزاری همایش ها و سمینارهای علمی و تخصصی
برگزاری کلاسهای آموزشی ویژه مربیان مهدکودک ها
تربیت نیروی انسانی متخصص جهت اجرای برنامه های ویژه کودکان
تنظیم و اجرای برنامه های کوتاه مدت – میان مدت و بلند مدت
هماهنگی و تعامل با سازمانها و ارگانهای مرتبط در سطح کشور
هماهنگی و تعامل با سازمانها و ارگانهای جهانی
فدراسیون ورزشهای همگانی وظیفه دارد نسبت به تعمیم و گسترش ورزش و همگانی کردن آن برای تمام رده های سنی جامعه بخصوص کودکان که آینده سازان ایران اسلامی هستند اقدامات لازم را مبذول داشته و با ایجاد انجمن بازیها و ورزش کودکان سعی دارد نسبت به اجرائی نمودن برنامه های در دست اقدام سهم کوچکی در سلامتی ، نشاط و تندرستی جامعه داشته باشد .
www.kwna.ir 
آدرس: تهران ، بلوار فردوس شرقی ، خ وفا آذر شمالی ، بن بست پانیذ ، پلاک 2 ، طبقه اول

ساعات كار فدراسيون : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل


© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون ورزشهای همگانی جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.