اخلاق و فرهنگ اسلامی
 


حدیث قدسی از پیامبر(ص)

 آرشیو اخلاق و فرهنگ اسلامی
 

 گزارش تصویری
 
 آرشیو گزارش تصویری
 

 ارتباط با رئیس فدراسیون
 

 

 گفت و گو
 


تبریک فدراسیون ورزشهای همگانی به مسعود سلطانی فر

 آرشیو گفت و گو
 

 کمیته تحول
 


هفتمین جلسه بررسی ساز و کار اجرایی استفاده از فضای مجازی در راستای توسعه ورزش همگانی برگزار شد .

 آرشیو اخبار کمیته تحول
  
 اولین همایش بین المللی ورزش همگانی
 
 مقدمه 
 پیام همایش 
اهداف
مخاطبین
کشورهای منتخب
محورهای همایش
برنامه همایش
نحوه دعوت
چهارجوب تهیه مقاله
دبیرخانه


مقدمه
با استعانت از خداوند متعال و به منظور تقويت و تشويق روحيه تحول، تعالی و آینده نگاری(مهندسی هوشمندانه آینده مطلوب برای همه) در حوزه ورزش همگاني و فعاليت بدني در بین فدراسیون ها و انجمن های ورزش همگانی جهان و مقایسه فعالیت ها و برنامه های آنها ؛ همچنين تبادل جديدترين دستاوردهاي علمي و تجارب كاربردي و بهترین اقدامات و برنامه ها در حوزه ورزش همگاني و فعاليت بدني بین مسئولین فدراسیون ها و انجمن ها و موسسات ورزش همگانی کشورهای پیشرو و منتخب جهان، آكادمي ورزش همگاني فدراسیون در نظر دارد اولين همايش بین المللی ورزش همگانی را در جمهوری اسلامی ایران را با شعار « پیشرفت ورزش همگاني، اصلاح سبك زندگي، جامعه فعال، شاداب ، تندرست، امن و سالم در شبکه بین المللی ورزش همگانی » از 17 الی 22 فوریه برابر با 29 بهمن الی 4 اسفند توسط فدراسيون ورزش همگاني جمهوری اسلامی ایران با همکاری اعضای شورای ورزش همگانی ایران و انجمن بین المللی و آسیایی ورزش همگانی با اهداف زير برگزار نمايد. لذا از همه روسای محترم فدراسیون، انجمن ها و موسسات ورزش همگانی کشورهای منتخب جهان دعوت به عمل مي‌آيد تا با ارسال مقالات خود در محورها و سرفصل هاي همايش، ما را ياري نمايند.


پیام همایش
فرمایشات امام و رهبر جهان اسلام، حضرت آیه الله خامنه ای (حفظه الله):
" ورزش همگانی هم از ضروریات زندگی است مثل غذا خوردن است، مثل تنفس کردن است." ، " یکی از نیازهای اساسی کشور فراگیر شدن ورزش همگانی میان مردم است ." ، " یکی از نتایج فراگیر شدن ورزش همگانی در میان مردم حل بسیاری از مشکلات اخلاقی جامعه همچون اعتیاد است. "
(شرفیابی مسئولین و ورزشکاران المپیکی و پاراالمپیکی 21/12/1391)


با استعانت از خداوند پروردگار جهانیان، فدراسیون ورزش های همگانی جمهوری اسلامی ایران، دومین همایش بین المللی ورزش همگانی را با عنوان «دستاوردهای گذشته و برنامه های آیندۀ ورزش همگانی کشورهای جهان، در هزارۀ سوم/ قرن بیست و یکم » از 25 الی 30 شهریور 1395، با دستیابی به چشم انداز خود " حرکت به سوی ایرانی فعال ، شاداب و سالم با پوشش حداکثری مردم در ورزش همگانی تا افق 1404 " در تهران برگزار می کند. هدف از اجرای این همایش فراهم کردن فضایی برای هم فکری و تبادل نظر بین مسئولین فدراسیون ها، انجمن ها و موسسات متولی ورزش همگانی کشورهای پیشرو و منتخب جهان است تا از آخرین دستاوردها و تجارب کاربردی و علمي و بهترین برنامه ها و اقدامات الگو و قابل تعمیم در حوزه ورزش همگانی و فعالیت بدنی یکدیگر آشنا شویم.
امیدواریم بتوانیم با مشارکت همکارانه شما در این همایش به پاسخ سئوالاتی نظیر ؛ وضعیت موجود ورزش همگانی در دنیا، آینده مطلوب ورزش همگانی در جهان، شناسایی فرصت های کارآفرینی و امکان سنجی بازارهای مرتبط با ورزش همگانی، به اشتراک گذاری تجارب سازمانی، عملیاتی، فرهنگی، زیرساختی و ... در حوزه ورزش همگانی و سایر سئوالات این بخش مهم از ماموریت دولت ها در راستای دستیابی به جهانی فعال، با نشاط و سالم دست یابیم.
من به نمايندگي شبکه ورزش همگانی جمهوری اسلامی ایران، با افتخار، از شما به عنوان سکان دار ورزش همگانی کشوری پیشرو براي مشارکت در اين همایش دعوت بعمل می آورم و امید دارم که گردهمایی این جمع برگزیده به افزایش ارتباط و تعامل و انتقال تجربه ها و ارتقای سطح رهبری و مدیریت ورزش همگانی در جهان بیفزاید و پنجره هایی نو در این حوزه دانشی بگشاییم؛ زیرا باور دارم با شعار همه باهم برای ورزش همگانی، زندگی فعال تر، شاداب تر، سالم تر برای زیباتر زیستن جامعه انسانی فراهم می گردد. منتظر ديدار شما در جمهوری اسلامی ایران هستيم.


دکتر علی مجدآرا
رییس فدراسیون ورزش های همگانی ج.ا.ا. و
عضو هیات رئیسه انجمن آسیایی ورزش همگانی


اهداف
برگزاري اين همايش علاوه بر ايجاد ارتباط علمي و تبادل نظر داراي اهداف راهبردي زير مي باشد:
* مطالعه تطبیقی در ارتباط با ورزش همگانی در کشورهای مدعو
* تبيين دستاوردهاي ورزش همگاني جهان و ایران
* بهره مندی از بهترین تجارب کشورهای موفق در ورزش همگانی جهان
* آشنايي با فعالیت ها و برنامه های شبکه جهانی و قاره ای ورزش همگاني
* عقد تفاهم نامه ها و موافقت نامه های دو و چند جانبه همکاری و تعامل کشورهای مدعو در حوزه ورزش همگانی
* معرفی هويت ملي، فرهنگي و ارزشي ورزش همگاني کشورهای منتخب
* به اشتراک گذاشتن فلسفه، مفاهیم، برنامه ها و فعالیت های ورزش همگانی کشورهای منتخب با هم
* ارتقاء آگاهي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي و برنامه ريزي جهت گيري هاي اصولي در حوزه ورزش همگاني
* گسترش خلاقيت، نوع آوري و كارآفريني در حوزه ورزش همگاني
* آینده پژوهی و آینده نگاری از طریق برنامه ریزی مبتنی بر سناریو در حوزه ورزش همگانی
* جلب توجه بيشتر مسئولين و مردم به فعالیت ها و برنامه های حوزه ورزش همگاني
* تبيین نقش ورزش همگاني در ارتقاي نشاط و شادابی، سلامت، امنيت، معنويت و رفاه محیطی و فرهنگی


مخاطبين
از روسای فدراسیون ها ، انجمن ها و سازمان های مسئول ورزش همگاني کشورهای منتخب جهان و همچنین مسئولین انجمن بین المللی ورزش همگانی (TAFISA)، انجمن های قاره ای آن و رئیس کمیسیون ورزش و جامعه فعال(Sport and Active Society) ( قبلا ورزش همگانی) IOC دعوت بعمل مي آيد به منظور بهره¬مندي جامعۀ ورزش همگانی جمهوری اسلامی ایران، دستاوردهاي اجرایی، علمي ، فرهنگي و آموزشي خود را به صورت مقاله، در راستاي موضوع و محورهای همايش در قالب سرفصل های تهیه آن ارائه نمايند. همچنین مسئولین عضو شورای ورزش همگانی جمهوری اسلامی ایران دستاوردهای خود در حوزه ورزش همگانی و فعالیت بدنی با شما به اشتراک خواهند گذاشت.


کشورهای منتخب ورزش همگانی
کشورهای منتخب در پنج قاره و کشورهای همسایه برای دعوت و شرکت در همایش به شرح ذیل به ترتیب اولویت در هر قاره تعیین شده است:
ü قاره آسیا: چین، ژاپن، مالزی، سنگاپور، اندونزی، هندوستان، فلیپین
ü قاره افریقا: افریقای جنوبی، غنا، سودان، نیجریه، مصر، کنیا، تانزانیا
ü قاره امریکا: برزیل، آرژانتین، مکزیک، کوبا، پرو،
ü قاره اروپا: فنلاند، سوئیس، آلمان، فرانسه،کرواسی، روسیه، هلند، لهستان
ü قاره اقیانوسیه: استرالیا
ü کشورهای همسایه: ترکیه، تاجیکستان، ترکمنستان، عمان، پاکستان، عراق، سوریه
از جمهوری اسلامی ایران مسئولین سازمان ها و نهادهای وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون ورزش همگانی، وزارت علوم و تحقیقات، وزارت بهداشت، وزارت آموزش و پرورش، نیروهای مسلح ج.ا.ا.، معاونت ورزش سازمان بسیج کشور، وزارت کشور ( شهرداری ها و دهداری ها) دستاوردها و برنامه ها و فعالیت های خود را ارائه می نمایند. با ارائه مقالات در حوزه های زیر شرکت خواهند کرد:
1) مطالعه تطبیقی ورزش همگانی در کشورهای اسلامی و ارائه راهکارهای پیشرفت ورزش همگانی با ارائه الگوی اسلامی
2) مطالعه تطبیقی ورزش همگانی در کشورهای جهان
3) مطالعه تطبیقی ورزش همگانی در استان های سراسر کشور


محورهای همایش
1) ورزش همگانی و بهبود سبک زندگی
2) نقش سازمان های غیر مردم نهاد(NGO) در توسعه ورزش همگانی
3) نقش ورزش همگانی در کاهش هزینه های سلامت
4) جنبش داوطلبی و توسعه ورزش همگانی
5) نقش رسانه ها در ورزش همگانی
6) آینده ورزش همگانی در قرن بیست و یکم و هزاره سوم
7) مدیریت و برنامه ریزی در تفریحات پویا
8) مسیرهای همگرا در تمایز برنامه ها و فعالیت های اوقات فراغت، ورزش همگانی، تفریحات سالم، سلامت، توسعه سرمایه های اجتماعی، میراث فرهنگی، حفاظت از محیط زیست، آموزش و المپیک
9) خلاقیت مهندسی در زیر ساخت های ورزش همگانی
10) گرایش ها و تمایلات بین المللی در حوزه ورزش همگانی
11) راهبردهای ورزش همگانی برای ارتقاء نشاط و شادابی و تندرستی و سلامتی جامعه
12) ورزش همگانی جایگزینی برای سلامتی
13) زیرساخت از مناطق سالم در هوای آزاد و ورزش برای همه
14) توسعه ورزش های گروهی و انبوه
15) صلح و دوستی از طریق ورزش همگانی


برنامه های همایش
اولین دوره همایش برابر برنامه زمانبندی زیر از تاریخ 25 تا 30 شهریور 1395 در تهران پایتخت ورزش همگانی خانوادگی جهان به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.
کرسی آزاد اندیشی و نظریه پردازی
کرسی آزاد اندیشی و نظریه پردازی با عنوان چالش ها، مشکلات و راه کارهای توسعه ورزش همگانی و فعالیت بدنی جهان با حضور روسای فدراسیون، انجمن ها و موسسات ورزش همگانی کشورهای مدعو در روز 27 شهریور برگزار خواهد شد.


نمايشگاه تخصصي
1) تاسيسات و اماكن ورزشي
2) تجهيزات ورزشي
3) پوشاك و ملزومات ورزشي
4) كتب و نشريات ورزشي
5) فيلم ها و نرم افزارهاي ورزشي
6) برنامه ها و فعالیت های ورزشی هیات ها، انجمن ها و سازمان های حوزه ورزش همگانی


برنامه های فرهنگی
1) بازدید از آثار فرهنگی، باستانی، تاریخی
2) شرکت برنامه ها و فعالیت های ورزش همگانی ج.ا.ا.
3) جشنواره عکاسی و فیلم کوتاه
4) مسابقه صلح دوستی


نحوه دعوت
1) ارسال دعوت نامه رسمی توسط رئیس فدراسیون ورزش همگانی از همتایان خود از روسای فدراسیون ها و انجمن ها و موسسات ورزش همگانی کشورهای منتخب برای حضور و سخنرانی در همایش و برنامه های فرهنگی و ورزشی آن برابر برنامه زمانبندی از 30-25 شهریور 95
2) اعلام دریافت دعوتنامه از طریق ایمیل روابط بین الملل فدراسیون حداکثر ظرف 48 ساعت
3) اعلام آمادگی یا عدم آمادگی رسمی و کتبی توسط مقام دعوت شده برای شرکت در همایش به صورت حضوری یا آمادگی سخنرانی در همایش از طریق تله کنفرانس حداکثر ظرف ده روز پس از اعلام دریافت دعوتنامه
4) ارسال رونوشت رنگی کلیه صفحات پاسپورت دارای تاریخ اعتبار تا ابتدای سال 2017 به همراه تکمیل فرم زیر(با توجه به بررسي درخواست ها توسط وزارت امور خارجه ج.ا.ا. ،ارائه اطلاعات نادرست در فرم موجب رد درخواست مي شود).5) ارسال رزومه رئیس محترم ورزش همگانی کشور مدعو جهت معرفي وی در همایش به دبيرخانه
6) روسای فدراسیون ها و انجمن ها و موسسات ورزش همگانی کشورهای مدعو برای شرکت در همایش باید بلیط رفت هواپیما از کشور خود به تهران به کشور خود را تهیه و رونوشت آن را به دبیرخانه همایش ارسال نمایند (هزینه های آن بعهده کشور شما می باشد).
7) تمامی هزینه های اخذ ویزا(در فرودگاه امام خمینی ره)، اسکان و تغذیه در هتل 5 ستاره(صبحانه و شام) ، ناهار و پذیرایی نیم روز در محل همایش، ترابری زمینی و یا هوایی در داخل کشور و شرکت در کلیه مراسم ها و برنامه های علمی، فرهنگی و ورزشی همایش در طول حضور(به مدت 6 روز) در جمهوری اسلامی ایران و هدایای فرهنگی و علمی بعهده فدراسیون ورزش همگانی جمهوری اسلامی ایران است.
8) در صورت تمایل شما برای همراهی همکاران و اعضای خانواده شما در جمهوری اسلامی ایران کلیه هزینه های ترابری بین المللی و داخلی و اسکان و تغذیه آن در ایران بعهده خودشان می باشد.
9) ارسال اصل خلاصه و مقاله کامل با فرمت word2010 و پاورپوینت 2010 برابر راهنما و زمانبندی فوق
10) تایید نهایی برنامه ها و فعالیت ها از طریق فدراسیون ورزش همگانی به پست الکترونیکی شما ارسال خواهد شد.


چارچوب تهیه مقاله
ü رئیس محترم ورزش همگانی کشور مدعو باید خلاصه و اصل مقاله را به زبان انگليسي روان برابر سرفصل های زیر تهیه و پاورپوینت و فیلم ها و سایر محتواها برای نمایش در همایش را حداکثر تا تاریخ 20 تیر 1395 به نشانی فدراسیون(رایانامه) ارسال نمايند.
ü رئیس محترم ورزش همگانی کشور دعوت شده مختصري از رزومه خود را جهت معرفي آنها به دبيرخانه به همراه اصل مقاله ارسال نمايند. دبيرخانه همايش سخنرانان را در ابتداي نشست به طور مختصر با ارائه رزومه آنها معرفي خواهد کرد.
ü مسئوليت صحت و سقم و كيفيت مقاله از نظر محتوايي، نگارشي و ادبي به عهده نويسنده/ نويسندگان مقاله مي باشد.
عنوان
ü عنوان مقاله حداكثر 15 كلمه و در محل بالا و وسط صفحه درج گردد (قلم Arial Bold سایز 13).
ü ذكر عنوان و مشخصات خود و همكارانتان از قبيل نام و نام خانوادگي، تحصيلات، مرتبه علمي، محل كار يا اشتغال، آدرس، شماره تلفن و ايميل به ترتيب اولويت در زیر عنوان مقاله .
چكيده
ü در يک صفحه و حداكثر در 700 كلمه منطبق با مقاله کامل تهيه شود.
مقاله كامل
ü مقاله كامل بايد بر اساس آیین نگارش مقاله حداكثر بين 15 تا 20 صفحه به زبان انگليسي به همراه جداول، گراف، نمودار و عکس تنظيم و ارسال شود.
ü مقالات در کتاب همایش، به زبان انگليسي به چاپ خواهد رسيد.
آیین نگارش
ü متن چكيده و مقاله كامل با نرم افزار word2010 و با قلم Arial سايز 11 ( منابع با سايز 9) و سرتیتر ها با قلم Arial Bold سایز 12 تحرير شود.
ü حاشيه صفحه: بالا 5/2 سانتي متر، چپ و راست 2 سانتي متر، پايين صفحه 2 سانتي متر.
ü فاصله بين خطوط 1 در نظر گرفته شود.

شیوه سخنرانی
ü سخنرانان بايد پاورپوينت های خود را با فورمت word2010 و با طرح زمینه سفید یا روشن و فونت Arial Bold برای عناوین و Arial متن اسلایدها با انتخاب تصاویر و نمودار های جذاب به تعداد حداکثر 30 اسلاید براي ارائه 25 تا 30 دقيقه تنظيم و حداکثر تا تاریخ 20 تیر1395 به رایانامه همایش ارسال نمایید .
ü با رعايت مديريت زمان فرصت ارائه هر سخنران حداكثر 25 تا 30 دقيقه تعيين شده كه 5 تا 10 دقيقه نيز در پايان سخنراني وی به پرسش و پاسخ اعضاي نشست و مخاطبين اختصاص می يابد .
ü سخنرانان همايش بايد زمان خود را با مدت 25 تا 30 دقيقه تنظيم و در انتها با جمع بندي سخنراني خود و ارائه پيشنهادات كاربردي سخنراني خود را به پايان ببرند.
ü رئيس نشست در حد 5 دقيقه در ابتداي نشست اهميت همايش و موضوع آن را براي حاضرين در سالن به همراه معرفی سخنران تبيين می نمايد.
ü در پايان هر نشست 10 تا 15 دقيقه زمان به پرسش و پاسخ و جمع بندي مطالب و موضوعات اختصاص داده می شود و رئيس نشست يا يكي اعضاء موارد مندرج در سخنراني را به همراه نظرات ارائه شده در پرسش و پاسخ را جمعبندي و ارائه می نمايد.
ü سخنرانان می تواند در سخنرانی خود فیلم و نماهنگ مد نظر را نمایش دهند در این صورت جهت بازبینی و اجرای آن با ساختار فناوری اطلاعات محل همایش تا تاریخ 20 تیر 1395 به دبیرخانه همایش باید ارسال نمایند.
ü کشورهایی که رئیس ورزش همگانی آن به دلایلی قادر به حضور در جمهوری اسلامی ایران نیستند می توانند از طریق سامانه تله کنفرانس همايش سخنرانی خود را ارائه نمايد.

سرفصل های اصلی تهیه مقاله
1) مقدمه، اهمیت و جایگاه ورزش همگانی
2) تاریخچه ورزش همگانی و تشکیلات آن
3) ساختار و سازماندهی ملی و بین المللی ورزش همگانی
4) انجمن ها، موسسات و باشگاه های فعال در حوزه ورزش همگانی
5) بازاریابی در ورزش همگانی
6) تشریح برنامه های ملی ، منطقه ای و بین المللی ورزش همگانی
7) فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و آموزش و پژوهش در ورزش همگانی
8) نحوه حمایت های مالی و مادی و سهم اعتبارات ورزش همگانی
9) فلسفه و مفاهیم ورزش همگانی
10) جمعیت تحت پوشش و فعالیت ها و برنامه های جامعه محور
11) افراد و گروه های هدف و فعالیت های ورزش همگانی
12) پایگاه های اجتماعی و جمعیت های خاص و فعالیت های ورزش همگانی
13) نظام داوطلبی و ورزش همگانی
14) آخرین دستاوردهای علمی و اجرایی در حوزه ورزش همگانی
15) سیاست ها و راهبردهای ملی و بین المللی ورزش همگانی
16) روندها و پیشران های ورزش همگانی در 30 سال آینده (حدود 2050)
17) تغییرات اجتماعی و نیازها و تقاضاهای ورزش همگانی


دبیرخانه همایش
تلفن: 44016379-09821 و 44016384-09821
نمابر: 44968796-09821
کد پستی: 1481854851
رایانامه: i.r.iransportfaf@gmail.com
سایت: www.isfaf.ir
ساعات پاسخگويي: هر روز از ساعت 0800 صبح تا ساعت 1500 بعدازظهر ( از شنبه تا چهارشنبه)
نشانی: ایران، تهران، میدان صادقیه، بلوار فردوس(غرب)، خیابان شهید وفا آذر شمالی، کوچه پانیز، ساختمان پانیز، طبقه اول.
مسئول دبیرخانه و امور بین الملل: سرکار خانم ملیکا سادات شهاب، تلفن تماس: 0989123093589
دبیر علمی همایش: سرکار خانم دکتر میترا روحی، تلفن تماس: 0989121504469
دبیر اجرایی: جناب آقای دکتر سید شهرام میرزمانی
رئیس همایش: جناب آقای دکتر علی مجدآرا


 
آدرس: تهران ، بلوار فردوس شرقی ، خ وفا آذر شمالی ، بن بست پانیذ ، پلاک 1 ، طبقه اول

ساعات كار فدراسيون : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل


© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون ورزشهای همگانی جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.