چاپ        ارسال به دوست

با تشریح برنامه های سال ۱۴۰۱ ؛

فروحی: ۱۲ طرح ملی فدراسیون ورزشهای همگانی در سال جدید اجرا می‌شود

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، محمدرضا فروحی با اشاره به برنامه هایی که فدراسیون ورزش های همگانی برای سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته است گفت: تعدادی از طرح های ملی که سال گذشته در فدراسیون آغاز شده و مرحله اول خود را پشت سرگذاشته بود، در سال جاری هم ادامه خواهد داشت.

وی به اقداماتی که توسط آکادمی فدراسیون ورزش های همگانی صورت خواهد گرفت گفت: برگزاری پویش های آگاهی بخش با رویکرد ترویج فواید چندگانه ورزش و بهبود مهارت های سبک زندگی فعال را خواهیم داشت که یکی از طرح های مهم ملی ایران تندرست خواهد بود.

دبیر فدراسیون ورزشهای همگانی ادامه داد: برگزاری کارگاه های عمومی و شهروندی با رویکرد افزایش سواد ورزشی ویژه گروه های سنی بالای ۱۲ سال است که با عنوان پروژه های ملی دوره های خودمراقبتی برگزار خواهد شد.

فروحی به برگزاری دوره های آموزشی با محوریت بازاریابی اجتماعی در ورزش همگانی نیز اشاره کرد و گفت: این دوره آموزشی در چهار مرحله و به منظور ارتقا سطح دانش شرکت کنندگان برای بازاریابی اجتماعی انجام خواهد شد.

وی به اهمیت توانمندسازی ساختار ورزش همگانی در استان ها هم اشاره کرد و گفت: طرح هایی را برای توسعه آکادمی ورزش همگانی در استان ها خواهیم داشت که طی آن تربیت مربیان تندرستی و مروج سبک زندگی فعال جزو آن خواهد بود. ضمن این که تربیت مربیان ورزش و بازی کودک را در دو دوره برگزار خواهیم کرد.

محمدرضا فروحی با تاکید بر این که تربیت مربیان برای همه رده های سنی در دستور کار فدراسیون قرار خواهد گرفت ادامه داد: برای سالمندان تربیت مربیان حرکتی و مهارتی را با توجه به رویکرد تندرستی این قشر خواهیم داشت که در سه دوره برگزار خواهد شد.

فروحی: ۱۲ طرح ملی فدراسیون ورزشهای همگانی در سال جدید اجرا می‌شود

فروحی با اشاره به اهمیت ورزش برای بانوان و تلاش هایی که فدراسیون در این زمینه صورت داده است گفت: یکی از مهمترین برنامه هایی که برای سال جاری داریم توجه به ورزش بانوان و سلامت مادران است که در قالب طرح ها و برنامه های مختلف به آن خواهیم پرداخت. در همین زمینه توانمندسازی مربیان بانوان را خواهیم داشت و در کنار آن طرح ملی پایش ساختار قامتی بانوان روستایی را نیز در دستور کار خواهیم داشت.

دبیر فدراسیون ورزش های همگانی با بیان این که برگزاری جشنواره های مختلف هم در دستور کار این فدراسیون قرار خواهد داشت گفت: حمایت از ساخت فیلم های کوتاه و انیمیشن های مختلف ورزش همگانی را در دستور کار داریم. ضمن این که جشنواره رسانه های ورزش همگانی، جشنواره سروش و حمایت از نرم افزارها و اپلیکیشن های را مورد توجه قرار خواهیم داد. ایده های نو و جذابی که از سال گذشته داشته ایم را هم ادامه خواهیم داد.

محمدرضا فروحی ادامه داد: علاوه بر برگزاری جشنواره رسانه های ورزش همگانی، حمایت از رسانه های مکتوب و الکترونیکی و جشنواره نشر را هم در دستور کار داریم چرا که به دنبال جذب حداکثری مردم به سمت ورزش هستیم.

دبیر فدارسیون ورزش های همگانی تاکید کرد: با برگزاری رویدادهای ورزشی به دنبال تحقق هدف مردم فعال هستیم و برای رسیدن به این مهم روی ۱۲ رشته ورزش تمرکز کرده ایم که بتوانیم طرح های ملی را در این رشته ها برگزار کنیم.

وی در تشریح طرح های ملی فدراسیون ورزش های همگانی برای سال ۱۴۰۱ خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین طرح های ملی که در دستور کار قرار خواهیم داد، طرح ملی «پیاده روی ایرانیان» است که در طول سال ۲۷۲ رویداد را در سطح استان های مختلف کشور شاهد خواهد بود.

فروحی از برگزاری «لیگ باشگاه های آمادگی جسمانی» با محوریت باشگاه های آمادگی جسمانی، دانشگاه ها و پادگان ها، «ورزش روزانه» با محوریت ورزش در همه روزها به ویژه روزهای جمعه با عنوان «جمعه تعطیل نیست»، «طرح ملی مینی فوتبال» با تمرکز روی شهرداری ها و محلات هست با نام «اسطوره مینی فوتبال»، «لیگ ملی فریزبی»، «لیگ پیلاتس» با محوریت جامعه پزشکی، «ورزش در طبیعت»، «لیگ کراسفیت و ایروبیک»، «لیگ داژبال» با تمرکز روی مهدکودک ها، «بازیهای فکری و بدنی»، «لیگ طناب زنی» و «المپیاد ورزش های مجازی» به عنوان طرح های ملی سالجاری فدراسیون همگانی نام برد.

فروحی: ۱۲ طرح ملی فدراسیون ورزشهای همگانی در سال جدید اجرا می‌شود

دبیر فدراسیون ورزش های همگانی ادامه داد: در کنار طرح هایی که فدراسیون به اجرا درخواهد آورد، از ایده ها و طرح هایی که از سوی معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان هم ارائه شود استقبال خواهیم کرد و زمینه اجرایی کردن آنها را فراهم خواهیم کرد.

محمدرضا فروحی در مورد فعالیت ها و برنامه های دیگر نیز گفت: در بخش محیط فعال هم اعطای برند به باشگاه های ورزشی، اعطای برند به فضاهای ورزش ارزان و بهبود دسترس آسان برای ورزش و تامین سلامت مردم را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: اهدا نشان سلامت به مهدکودک ها، توسعه باشگاه های تندرستی، توسعه ورزش سالمندان، توسعه ایستگاه های ورزشی، مشاوره ورزشی در کانون های جمعیتی و ... از جمله برنامه های دیگر سال جاری خواهد بود.

فروحی افزود: طرح ملی توسعه شهرهای فعال ایران که از گذشته آغاز شده است همچنان با هدف رفع کم تحرکی و با مشارکت شهرداری ها ادامه خواهد داشت. طرح یک پارچه کردن توسعه ورزش در محلات و مشارکت فدراسیون در شبکه شکوه، توسعه سمن ها، توسعه استارتاپ ها و ... از جمله دیگر برنامه ها خواهد بود.

دبیر فدراسیون ورزشهای همگانی در مورد برنامه های فرهنگی این فدراسیون نیز به شناسایی فعالان و خادمان ورزش همگانی اشاره کرد و گفت: پایش ملی ورزش ایرانیان و همچنین توسعه ورزش با مشارکت خیرین ورزش همگانی را در دستور کار قرار خواهیم داد.

محمدرضا فروحی خاطرنشان کرد: در بخش دیگری از فعالیت های فرهنگی فدراسیون طرح ترویج فرهنگ علوی و یا غدیر را خواهیم داشت، موکب «پهلوان میدان» و طرح ملی «مهر فاطمی» با هدف توزیع اقلام ورزشی رایگان بین ۱۰ شهر کم برخوردار کشور را خواهیم داشت.

دبیر فدارسیون ورزشهای همگانی در پایان گفت: حمایت از تولیدات فرهنگی مرتبط با ورزش همگانی، طرح راهیان نور با محورمیت روسای هیات ها و انجمن ها، جشنواره مسئولیت های اجتماعی از جمله اهدا خون، بسته های فرهنگی و آزادی زندانیان با جرایم غیرعمد را در دستور کار خواهیم داشت.


١٠:١٥ - دوشنبه ٢٢ فروردين ١٤٠١    /    شماره : ١٤٦٥    /    تعداد نمایش : ١٧١٨