چاپ        ارسال به دوست

افشین ملایی:‌ «ورزش همگانی» اولویت محیط های نظامی در سراسر جهان است

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، طی مراسمی که امروز سه شنبه 6 اردیبهشت ماه برگزار شد، نشان نقره پادگان فعال با حضور دکتر افشین ملایی و امیر مهدوی فرمانده دانشگاه افسری امام علی(ع) به این دانشگاه اعطا شد.

افشین ملایی در این مراسم و در جمع افسران دانشگاه افسری امام علی(ع) گفت: در شرایطی که انفجار اطلاعات و فناوری های نو بر زندگی مردم در دنیا سایه افکنده است، خطراتی سلامتی انسان ها را تهدید می کند که ناشی از همین جنگ های فناورانه است. 

وی ادامه داد: این فناوری هر چند که در نوع خوش خوب و مفید است اما به فعالیت های بدنی آسیب زده و در آینده بیشتر هم خواهد زد. دلیل افزایش آسیب ها هم این است که سبک زندگی مردم به دلیل افراط در استفاده از فناوری ها تغییر کرده است. 

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی در ادامه تاکید کرد: مسئله کم تحرکی به کودکان تسری یافته است و کودک چاق در میانسالی بیشترین امراض را خواهد داشت. به همین منظور ما در سال‌های گذشته توجه ویژه ای به مسئله محیط فعال و شهر فعال داشتیم.

افشین ملایی ادامه داد: در کنار طرح هایی که در فدراسیون ورزشهای همگانی اجرایی کردیم، طرح سازمان های فعال، پادگان های فعال، زندانهای فعال و مدارس فعال را نیز مورد توجه قرار دادیم.

وی ادامه داد: در حالی که کم تحرکی ملی بر تمامی سازمان ها تاثیر منفی گذاشته است، اما در ارتش کمترین تاثیر را به همراه داشته است. 

ملایی با تمجید از عملکرد نیروهای نظامی در پرداخت به ورزش گفت: دانشگاه افسری امام علی(ع) با روندی که در پیش گرفته است تا کسب نشان طلایی پادگان فعال فاصله ی چندانی ندارد. 


١٥:٣٣ - سه شنبه ٦ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ١٤٩٠    /    تعداد نمایش : ١٣٩٨