چاپ        ارسال به دوست

افشین ملایی: برای همگانی کردن ورزش باید از شعار سال الگو برداری کرد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، افشین ملایی که روز چهارشنبه هفتم اردیبهشت در جمع روسا و نواب رئیس هيات‌های شهرستان‌های استان مركزي حضور یافته بود با اشاره به موانعی که برای ورزش کردن مردم وجود دارد گفت: اگر می خواهیم برای تامین سلامت مردم قدم های موثری برداریم ابتدا باید بدانیم چرا گرایش مردم به ورزش کمتر شده است و آمار آنهایی که ورزش می کنند روند نزولی پیدا کرده است. 

وی ادامه داد: اگر پاسخ این پرسش را بدانیم می توانیم در بیان مسائل و ارائه راهکارها آگاهی بخشی موثرتری داشته باشیم. 

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی با بیان این که برای ورزش کردن مردم موانع زیادی وجود دارد به نامگذاری سال ۱۴۰۱ توسط مقام معظم رهبری به نام سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در بیانات خود فرمودند که برای «تولید» باید دولت، مجلس و قوه قضاییه تلاش کنند تا موانع تولید را بردارند. ما هم اگر می خواهیم در ورزش همگانی پیشرفت کنیم باید از این شعار الگوبرداری کنیم و همین ظرفیت را برای برداشت قدم های بزرگ برای مشارکت مردم در حوزه ورزش بکار بگیریم. 

افشین ملایی با بیان این که شاید در شرایط فعلی در اولویت گذاشتن ورزش يك مسئله ملي نباشد خاطرنشان کرد: کشوری میزان تولید و بهره وری اش در همه امور بالاتر می رود که نیروی انسانی سالم و پرنشاط بهره ببرد. این دو عامل هم با ورزش حاصل می شود و اگر می خواهیم کشوری قدرتمند داشته باشیم باید به ورزش و تندرستی نیروی انسانی توجه بیشتری داشته باشیم. 

وی با بیان این که سبک زندگی مردم تغییر کرده است و باید در همین راستا برنامه ریزی کنیم ادامه داد: با تغییر سبک زندگی از سنتی به ماشینی روز به روز میزان فعالیت دختران، مادران، پسران و ... کاهش پیدا می کند و میزان کم تحرکی و چاقی و اضافه وزن افزایش خواهد داشت. به همین خاطر باید برای این نوع سبک زندگی برنامه های ویژه ای را در نظر بگیریم. 

افشین ملایی به برگزاری طرح ملی پیاده روی ایرانیان اشاره کرد و گفت: بعد از ماه مبارک رمضان طرح ملی پیاده روی ایرانیان را با روش جدید و تغییرات محسوس نسبت به گذشته آغاز خواهیم کرد و هدف مان این است که پیاده روی را از حالت غیررسمی و داوطلبانه به یک فعالیت منظم و مستمر تبدیل کنیم و در پایان دوره ای که ممکن است هشت سال هم طور بکشد، ورزش کردن را به یک عادت روزانه و هفتگی بین مردم تبدیل کنیم.


٢٣:٤٩ - چهارشنبه ٧ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ١٤٩٤    /    تعداد نمایش : ٤٩٧