چاپ        ارسال به دوست

رییس فدراسیون همگانی در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد:

جزییات «طرح ملی پیاده روی ایرانیان»/ برگزاری پیاده‌روی جمعی با کاهش کرونا در سال جدید

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، افشین ملایی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با برگزاری «طرح ملی پیاده روی ایرانیان» در سال جاری، اظهار کرد: از نیمه اردیبهشت سال جاری، طرح ملی پیاده روی ایرانیان با روش جدید و تغییرات محسوس نسبت به گذشته آغاز خواهد شد و هدف این است که پیاده روی از حالت غیررسمی و داوطلبانه به فعالیتی منظم و مستمر تبدیل شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته امکان برگزاری همایش با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا وجود نداشت و طرح دوشنبه‌های پیاده روی با استفاده از ظرفیت فضای مجازی مدنظر قرار گرفت و در نهایت ۲۶ هزار و ۸۰۰ نفر در سامانه پیاده روی ثبت نام کردند تا به صورت فردی فعالیت ها را انجام دهند و نتایج خود را به فدراسیون ارسال کنند.

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ با کاهش شیوع ویروس کرونا علاوه بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی، تاکید بر رویکرد حضوری و برگزاری همایش ملی پیاده روی است، عنوان کرد: شاهد انجام طرح پیاده روی روزانه با استفاده از ظرفیت فضای مجازی خواهیم بود و تعداد قدم ها با استفاده از اپلیکیشن ثبت و جوایز به صورت هفتگی اهدا می شود.

ملایی ادامه داد: در بخش حضوری نیز رویدادهای استانی و شهرستانی را طی ۳۲ هفته خواهیم داشت و پیش بینی می کنیم ۲۹۲ رویداد پیاده روی در سطح استان های کشور در سال ۱۴۰۱ برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه «طرح ملی پیاده روی ایرانیان» از ۱۶ اردیبهشت سال جاری آغاز می شود و ۸ ماه به طول خواهد انجامید و در مراکز ۳۲ استان پخش زنده خواهند داشت، خاطرنشان کرد:طرح با مشارکت جمعیت یک میلیون نفری برآورد شده است و علاوه بر این ظرفیت اپلیکیشن را خواهیم داشت که به جمعیت پیش بینی شده اضافه خواهند شد.

رییس فدراسیون ورزش های همگانی با بیان اینکه «طرح ملی پیاده روی ایرانیان» خانواده محور است و امیدواریم شاهد کاهش کم تحرکی با استفاده از پیاده روی باشیم، عنوان کرد: ماهانه یک پیاده روی در استان های ۳۲ گانه خواهیم داشت و در کنار آن ۸ کلان شهر دو رویداد پیاده روی خواهند داشت؛ در کلان شهرها یک رویداد پیاده روی استانی و یک رویداد هم مختص به خود کلان شهر مربوطه است.

ملایی با بیان این که سبک زندگی مردم تغییر کرده است و باید در همین راستا برنامه ریزی کنیم، گفت: با تغییر سبک زندگی از سنتی به ماشینی روز به روز میزان فعالیت دختران، مادران، پسران و ... کاهش پیدا می کند و میزان کم تحرکی و چاقی و اضافه وزن افزایش خواهد داشت و به همین دلیل باید برای این نوع سبک زندگی برنامه های ویژه ای را در نظر قرار دهیم.


١٢:٣٠ - شنبه ١٧ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ١٥٠٢    /    تعداد نمایش : ٣٦٠