چاپ        ارسال به دوست

نصرالله نان‌بده: «همایش ملی پیاده روی ایرانیان» فصل جدیدی از توسعه فعالیت بدنی است

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، همایش پیاده روی ایرانیان (یادواره غدیر) که افتتاحیه آن در استان مرکزی شهرستان محلات در بوستان سرچشمه و با حضور گسترده خانواده ها و علاقمندان به ورزش با طی  مسیر سه کیلومتری برگزار شد.

نصر الله نان بده رئیس هیئت ورزشهای همگانی استان مرکزی با اشاره استقبال خوب مردم محلات از همایش پیاده روی بیان داشت: حضور مردم در این رویداد گواه لیگ پر رقابت و پویا است، بزودی این رقابت ها توسعه می یابد و هر استان برای جذب آحاد مردم به فعالیت بدنی مشارکت بیشتری خواهد داشت. و تعدد رویداد های پیاده روی باعث آشنایی بیشتر مردم با ورزش همگانی است. بسیاری از غرفه ها حتی پس از پایان همایش به پرسش های مردم پاسخ می دادند. 

او ادامه داد: در مسیر همایش پیاده روی ایرانیان در شهرستان محلات در فواصل تعیین شده  با ایجاد غرفه های مادران و کودکان و غرفه های بازیهای بومی محلی و امداد و نجات و راهنمای اجرای پیاده روی صحیح ...انجام شد و در محل همایش هم اجرای ورزشهای همگانی ( طناب زنی هولاهوپ و روپائی و سایر رشته های بومی محلی و ورزش صبحگاهی) در محل همایش انجام شد 

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان مرکزی مشارکت خانواده ها را مثبت ارزیابی نمود و اظهار داشت: در خصوص رویکرد جدید فدراسیون با شرایط خاص و عواملی که در جهت تحرک و پویایی و نشاط اجتماعی کمک داشتند مباحثی  مطرح شد و در خاتمه با قرعه کشی و اهدای جوایز دوچرخه و کارت هدیه و کمک هزینه سفرهای زیارتی، همایش به پایان رسید. 

وی با بیان مشارکت موثر دستگاه ها و نهادهای ذی ربط ورزش همگانی خاطر نشان کرد: توسعه همکاری های بین بخشی اولویت اصلی برگزاری همایش پیاده روی است و امیدواریم این همکاری در دیگر رشته های ورزشی ورزش همگانی ادامه یابد.

وی در خاتمه بیان داشت: ان‌شاءالله تمامی برنامه ها در سال 1401 با توجه به کاهش شیوع کرونا، برنامه های آموزشی، مسابقات و جشنواره های مختلف در راستای اهداف فدراسیون در برنامه هیئت استان و شهرستانها قرار گرفته که ان شاله به مقتضای زمان هریک از برنامه ها  برگزار و گزارش آن به فدراسیون ارسال خواهد شد. 

همایش ملی  پیاده روی ایرانیان در مورخه 16 اردیبهشت 1401 در شهرستان محلات استان مرکزی با حضور دکتر سلیمی نماینده مجلس شورای اسلامی، دکتر آرازشی رئیس سازمان ورزشهای تفریحی و رقابتی فدراسیون ورزشهای همگانی و اعضای شورای اسلامی شهر محلات و سایر مسئولین شهرستان و رئیس هیات همگانی استان  با پخش  از شبکه سه سیما و شبکه استانی برگزار گردید.


١٣:٤٥ - دوشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ١٥٠٥    /    تعداد نمایش : ٢٦٧