چاپ        ارسال به دوست

جعفری خبر داد: برگزاری همایش پیاده روی کرمان در یکی از بخش ها برای اولین بار

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، امیر جعفری رئیس هیئت ورزشهای همگانی استان کرمان به مناسبت پخش سراسری این همایش از شبکه سوم سیما در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی یادآور شد،  نام ورزش همگانی مترادف است با جاری شدن نشاط و شادابی در جامعه و این نکته یکی از اهداف فدراسیون و هیات‌های ورزش همگانی توسعه فعالیت بدنی از طریق پیاده روی منظم است و طرح ملی همایش پیاده‌روی خانوادگی، یادواره غدیر هم با هدف ایجاد بستری برای شادمانی خانواده‌ها و بهبود آثار ناشی از کم تحرکی کرونا طراحی و اجرا شده است.

او ادامه داد: استان کرمان نیز، طبق جدول طرح ملی پیاده روی فدراسیون ورزشهای همگانی ساعت 8 صبح روز جمعه 13 خردادماه، همایش پیاده‌روی خانوادگی در بخش درب بهشتِ شهرستان جیرفت را برگزار می کند. 

جعفری درباره ی چرایی انتخاب بخش درب بهشت شهرستان جیرفت برای همایش پیاده روی اظهار داشت: 

علت انتخاب درب بهشت هم این بود که آغازی باشد برای این که  همایش‌ها را در تمام مناطق استان برگزار کنیم و این  اولین بار است که چنین همایشی در یکی از بخش‌های استان برگزار می‌شود. هوای مطبوع و طبیعت زیبای منطقه عامل اصلی بود که در انتخاب مکان مورد توجه قرار دادیم تا در کنار برگزاری همایش و ایجاد فضای نشاط و شادی برای مردمان این بخش و تشویق برای ورزش خانوادگی، به مسأله حفظ و نگهداری از طبیعت هم توجه داده شوند. 

وی گفت: استان کرمان یکی از پهناورترین استان های کشور است و هیئت ورزشهای همگانی قصد دارد به بهانه طرح ملی همایش های پیاده روی در سرتاسر این استان پهناور همایش بزرگ پیاده روی برگزار کند.  در نظر داریم همایش پیاده‌روی خانوادگی در تعداد زیادی از شهرها و شهرستان‌های استان کرمان برگزار شود. این جمعه ما دو همایش برگزار خواهیم کرد. یکی در شهرستان عنبرآباد و یکی هم در بخش درب بهشت شهرستان جیرفت. علت انتخاب درب بهشت هم این بود که آغازی باشد برای این که  همایش‌ها را در تمام مناطق استان برگزار کنیم و این  اولین بار است که چنین همایشی در یکی از بخش‌های استان برگزار می‌شود. 

وی افزود: شرکت کنندگان در مراسم روز جمعه بخش درب بهشت باید مسافت سه کیلومتری را طی کنند و  قرار است در مسیر همایش پیاده‌روی ایستگاه‌های مختلف معرفی و آشنایی با ورزش همگانی برپا شود، ایستگاه‌هایی در راستای معرفی رشته‌های مختلف ورزش همگانی و سنجش سلامت. اجرای ورزش‌های گروهی توسط گروه‌های سنی مختلف، ورزش صبحگاهی و اجرای حرکات ورزشی متنوع  بخش دیگری از برنامه‌های پیش بینی شده است.

رئیس هیئت ورزشهای همگانی استان کرمان در خصوص ظرفیت های منطقه ای بخش درب بهشت و جذابیت های آن اظهار داشت:‌ جنوب استان کرمان هم از نظر موسیقی، هم بازی‌های بومی محلی و هم صنایع دستی، ظرفیت بسیار خوبی دارد. یکی از اهداف ما در چنین همایش‌هایی ایجاد پیوند میان دو مقوله ورزش و فرهنگ بومی منطقه است. با این نگاه سعی داریم با حضور گروه‌های موسیقی محلی، هنرمندان تولید کننده صنایع دستی و با برپایی سیاه چادرهای عشایری به بهانه ورزش و در کنار ایجاد فضای شاد و ورزشی ، جوانان و نوجوانان را با پشتوانه‌ها و آیین‌های فرهنگی، اجتماعی_ ایرانی بیشتر آشنا کنیم.


٠٩:٣٠ - پنج شنبه ١٢ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ١٥٦٢    /    تعداد نمایش : ٢٧١