چاپ        ارسال به دوست

هفته پنجم همایش ملی پیاده‌روی ایرانیان؛

حضور پررنگ دختران و تاکید دکتر ملایی بر گسترش ورزش بین کودکان

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، همزمان با دهه کرامت و در آستانه سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) همایش ملی پیاده‌روی ايرانيان در هفته پنجم‌ با مشارکت استان های کرمان، آذربایجان غربی و خراسان رضوی برگزار شد.

هفته پنجم لیگ‌پیاده روی ایرانیان با گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی و در دست داشتن تمثال حضرت امام خمینی(ره) در سه استان برگزار شد.

در همایش نخست که با حضور دکتر افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی و علیرضا مهدوی سرپرست سازمان ورزشهای تفریحی و رقابتی برگزار و به صورت سراسری از شبکه سوم سیما پخش شد، جمعیت قابل توجهی برای نخستین بار در بخش «درب بهشت» شهرستان جیرفت استان کرمان گردهم آمدند و مسافت چند کیلومتری را پیاده روی کردند.

دکتر افشین ملایی رییس فدراسیون ورزش های همگانی ضمن تاکید بر ضرورت توسعه فعالیت بدنی گفت: باید به ورزش در همه سنین توجه کرد و با ایجاد عادت مثبت ورزش در کودکان ، موجبات سلامتی و نشاط جوانان را در آینده فراهم کنیم.

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی مسئله سواد بدنی و دانش حرکتی را یک اولویت دانست و خاطرنشان کرد: باید دانش حرکتی را به فرزندان مان بیاموزیم، تا بحران تاخیر رشد و مهارت های پایه کودکان حل و فصل گردد.

همایش آذربایجان غربی با حضور پررنگ دختران

همایش پیاده روی شهرستان ارومیه به همت کمیته متناظر پیاده روی استان استان آذربایجان‌غربی با همکاری سازمان فرهنگی و اجتماعی ارومیه، سمن ها، با حمایت هیئت ورزش های همگانی آذربایجان‌غربی برگزار شد. در‌ این همایش که به مناسبت روز دختر برگزار شد، بیش از ۲۰۰ نفر از بانوان و دختران شرکت کردند و  مسیر ۴ کیلومتری از ابتدای جاده جنگلی تا مزار شهدا پیموده شد.

اجرای «سلام فرمانده» در همایش مشهد

در سومین برنامه همایش پیاده روی خانوادگی ایرانیان روز جمعه ۱۳ خرداد در دامنه ی اژدر کوه اسطوره ای فارمد با همکاری دهیاری روستای فارمد، اداره ورزش و جوانان مشهد و هیات ورزشهای همگانی شهرستان مشهد با ویژه برنامه سلام فرمانده، برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، به موازات برنامه های برگزار شده طبق جدول لیگ پیاده‌روی ایرانیان، چند همایش پیاده روی دیگر در منطقه آزاد کیش روز پنجشنبه ۱۲ خرداد ماه برگزار شد، همچنین همایش دیگری در بخش هیر استان اردبیل با مشارکت اداره ورزش و جوانان هیر (نوشهر) و منطقه گردشگری هیرلند با حضور ۳۰۰ نفر برگزار گردید.


٢٢:٣٩ - جمعه ١٣ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ١٥٦٧    /    تعداد نمایش : ٦٤٧