چاپ        ارسال به دوست

گردهمایی خانواده «داژبال» برگزار شد/ ملایی: سایر انجمن ها در مسیر داژبال باشند

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، گردهمایی خانواده داژبال کشور امروز چهارشنبه با حضور دکتر افشین ملایی رئیس و سایر مسئولان فدراسیون و همچنین خانم جباریان رئیس انجمن و مسئولان آن در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد. 

افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در حاشیه گردهمایی کشوری داژبال اظهار داشت: شرط بقا برای مدیران ورزشی این است که متناسب با نیازهای حرکتی مردم با آنها عجین بشویم، اگر رشته ای، اگر فدراسیونی بتواند متناسب با نیازهای مردم ارائه برنامه بکند می تواند به ماندگاری و پایداری سازمان ورزشی خود امیدوار باشد. در مجموع برای بقای سازمان های خودمان باید نیازهای کانون های جمعیتی در بازه های مخلتف سنی در نظر گرفته بشود. 

او ادامه داد: کاری که داژبال شروع کرده است رفتن به سمت محلات، زندان ها، شهرداری، مدارس و در یک کلام تمرکز بر روی  نیازهای کانون‌های جمعیتی است، این اقدام امری است که رسالت تمامی انجمن های فدراسیون ورزشهای همگانی است. 

ملایی با تاکید بر نقش کلیدی کمیته های متناظر استانی در توسعه ورزش همگانی در استان ها اذعان داشت: حضور بالای اعضای کمیته متناظر رشته داژبال در گردهمایی کشوری موید جامعه مخاطب قابل توجه در سراسر کشور است. مسئولان کمیته متناظر می توانند با هماهنگی با روسای هیئت استان موجبات توسعه ورزش داژبال و ورزش همگانی را در سراسر کشور فراهم آورند. بنابراین مسئولیت کمیته متناظر هیئت های استانی تنها به آموزش ختم نمی شود، توسعه همکاری بین بخشی نیز جزئی از وظایف مسئولان کمیته متناظر است.  

وی گفت: من بسیار امیدوارم که داژبال بتواند به رسالت خود عمل کند، با نگاهی به رسالت المپیک و رویدادهای بزرگ ورزشی در خواهیم یافت که حتی ورزش قهرمانی برای مدال نبوده است، بلکه به مثابه راهی برای جذب آحاد جمعیتی و عموم مردم به سوی ورزش همگانی است، بنابراین سکو در تمامی رشته های ورزشی تنها راه است، وسیله است نه مقصد. پس داژبال زمانی موفق است که مردمی باشد و کانون های جمعیتی مختلف به این ورزش اشتغال داشته باشند.  

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در خاتمه اظهار داشت: زمانی ورزش کشور به خود می بالد که میزان بیماری های غیرواگیر دار آن کاهش پیدا کرده باشد، میزان مراجعه به بیمارستان ها کاهش پیدا کرده باشد. اگر مردم را در ورزش گم بکنیم، همانند عضله ای که پرورش و تمرین دادن آن را رها کرده است، بنابراین برگزاری رویدادها یک بهانه است، برگزاری لیگ هم همین طور، همه اینها بهانه ای است برای آشنایی بیشتر مردم با ورزش داژبال، به امید روزی که هر ایرانی بین 20 الی 30 دقیقه به ورزش بپردازند. آن روز زمانی خواهد بود که یک ایرانی به یک ورزش مشغول باشد.


١٦:١٨ - چهارشنبه ١٢ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ١٧٤٧    /    تعداد نمایش : ٧٥٠