چاپ        ارسال به دوست

انتقاد مشاور وزیر ورزش از جداسازی آمادگی جسمانی و ورزش همگانی

احمدی: این تصمیم هیچ توجیه منطقی ندارد/ وزارت ورزش ورزش همگانی را ضعیف می‌کند

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، سیدعبدالحمید احمدی با ابراز تعجب از تفکیک فدراسیون ورزشهای همگانی و آمادگی جسمانی گفت: از شنیدن خبر این اتفاق شوکه شدم چرا که این دو سازمان در یک راستا و با یک هدف مشترک کار را پیش می بردند و اقداماتی موازی انجام می دهند.

وی تاکید کرد: هیچ تمایزی بین آمادگی جسمانی و ورزش همگانی قائل نیستم چرا که آمادگی جسمانی را ابزاری می دانم برای توسعه ورزش همگانی که اگر قرار است ورزش همگانی توسط فدراسیون همگانی توسعه پیدا بکند تبعا بایستی آنچه که در زیر مجموعه ورزش همگانی قرار می گیرد در حیطه وظایف و اختیارات همگانی قرار داشته باشد. اعتقاد دارم این جدا سازی هیچ کمکی به توسعه ورزشی همگانی نخواهد کرد.

مشاور وزیر ورزش ادامه داد: اگر تعریف کلان و درستی از ورزش همگانی داشته باشیم متوجه خواهیم شد که امکان جداسازی این رشته ها از یک مجموعه که در حوزه کلان ورزش همگانی مسئولیت دارد فراهم نیست. اصولا نمی توان خط کش گذاشت و گفت که این رشته همگانی است یا آمادگی جسمانی. این دو آنقدر هم پوشانی دارند که کلیه رشته هایی که زیر مجموعه همگانی کار می کنند به هیچ عنوان جدایی پذیر از فدراسیون نیستند.

معاون سابق فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش با انتقاد از تصمیم گیرندگان این موضوع تاکید کرد: این اقدام به هیچ عنوان توجیهی ندارد و مطمئنم اگر از آنهایی که این تصمیم را گرفته اند سوال کنید تفاوت بین آمادگی جسمانی و ورزش همگانی را نمی دانند.

عبدالحمید احمدی ادامه داد: من به عنوان مشاور که مسئولیت اجرایی ندارم هم خدمت آقای دکتر سجادی و خدمت آقای دکتر پولادگر عرض کردم و از موضع کاملا کارشناسی هم گفتم که این تصمیم هیچ توجیه منطقی و کارشناسی نداشته و ندارد.

وی ادامه داد: من که ندیدم توضیح دقیق علمی و کارشناسی به این موضوع داده شده باشد. صرفا این یک تصمیم مدیریتی است چرا که شاکله آمادگی جسمانی همان موضوع ورزش همگانی است. آنچه که ورزش همگانی دنبال آن است همان آمادگی جسمانی است و این دو تفاوتی با هم ندارند.

مشاور وزیر ورزش ادامه داد: نکته مهمی که وجود دارد این است که این تصمیم بدون مشورت و مشارکت فدراسیون همگانی و بدون اینکه فدراسیون همگانی در جریان این تصمیم و در جریان این جداسازی قرار بگیرد و بدون اینکه گفتگویی در این رابطه با مجموعه متولی صورت گرفته باشد، اتخاد شده. این نشان می‌دهد حتما یک جای کار ایراد دارد.

معاون پیشین وزیر ورزش در پایان گفت: این تصمیم جامعه و واقعیت ورزش همگانی را در کشور تضعیف می کند چرا که فدراسیون متولی این موضوع با این تصمیمی که به صورت یک‌جانبه گرفته شده، انگیزه هایش را از دست می دهد و طبعا موجب افت کار و روحیه خواهد شد.


١٠:١٦ - شنبه ١٢ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ١٨٤٠    /    تعداد نمایش : ٨٠٣