چاپ        ارسال به دوست

در گردهمایی روسای کمیته های فریزبی؛

حمید کریمی: ورزش همگانی سالانه به بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، حمید کریمی سرپرست نائب رئیسی فدراسیون ورزش‌های همگانی در گردهمایی روسای کمیته های فریزبی استانهای کشور که در آکادمی ملی المپیک برگزار شد اظهار داشت: متاسفانه ورزش همگانی آن طور که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته و این در حالی است که باید به این ورزش اهمیت و جایگاه ویژه قائل شویم.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب اعتبارات این فدراسیون گفت:  امروز با بدترین شرایط مالی در فدراسیون رو به رو هستیم، پیش بینی ها و برآوردها برای ورزش همگانی بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار می خواهد و این در حالی است که اعتبارات ما هشت میلیارد تومان است و نیمی نیز صرف هزینه های جاری می شود.

وی بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه ورزش همگانی تاکید کرد و گفت: با اعتبارات محدود فدراسیون نمی توان ورزش همگانی را توسعه داد، امروز نیازمند همراهی و بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی به ویژه در عرصه صنایع هستیم. 

نایب رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از فعالیت های صورت گرفته در توسعه رشته فریزبی تصریح کرد: انجمن فریزبی از انجمن های ورزشی فعال در کشور است و باید این رشته را بیش از پیش در بین خانواده ها معرفی کنیم.

وی  گفت: فدراسیون ورزشهای همگانی آماده هر گونه همراهی و حمایت از شرکت های مختلف در حمایت از ورزش همگانی و به ویژه ورزش فریزبی است.

کریمی با بیان اینکه باید طوری برنامه ریزی کنیم که ورزش در سبد خانواده ها قرار گیرد تاکید کرد: اگر می خواهیم تن سالم و جامعه سالم داشته باشیم باید به مردم را به ورزش تشویق کنیم.

وی گفت: در توسعه رشته فریزبی نیز  تاکید ما این است که خیابانی کردن این ورزش مورد توجه قرار گیرد و هر چه ورزش را خیابانی کنیم بدون شک موفق تر هستیم.

کریمی گفت: همچنین برگزاری لیگ های شهرستانی، استانی و ملی نیز می تواند به عنوان یک گام موثر در توسعه رشته فریزبی مورد توجه قرار گیرد.

نایب رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی همچنین خواستار حضور رشته فریزبی در جشنواره ها و بازی های بومی و محلی شد. 

پیش بینی 14 رویداد ملی و استانی در انجمن ورزش فریزبی ایران

رئیس انجمن فریزبی ایران با اشاره به برنامه های این انجمن گفت: برای امسال ۱۴ رویداد ملی و استانی پیش بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن فریزبی ایران، علی ذاکریان در گردهمایی روسای کمیته های فریزبی ایران با قدردانی از حمایت های فدراسیون ورزشهای همگانی و روسای هیات های همگانی و به ویژه مسئولان کمیته فریزبی در توسعه این ورزش اظهار داشت: برای امسال نیز جشنواره ها برنامه ها و رویدادهای فرهنگی و ورزش پیش‌بینی شده که شامل برگزاری گردهمایی و جلسه هم اندیشی مسئولان متناظر فریزبی است.

وی بیان کرد: برگزاری جشنواره ورزش فریزبی در مناسب های مختلف از جمله هفته المپیک، روز کودک و روز تربیت بدنی، روز پدر، شرکت در نمایشگاه های تخصصی ورزشی و تربیت بدنی از برنامه های پیش بینی شده امسال است.

وی با بیان اینکه در مجموع  برگزاری ۱۴ رویداد ملی منطقه‌ای و استانی برای امسال تدارک دیده شده است خاطرنشان کرد: برگزاری سومین لیگ ملی دیسک طلایی فریزبی و همچنین برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رشته های میدانی، دیسک گلف، حرکات نمایش فریزبی از دیگر برنامه های امسال انجمن فریزبی ایران است.

وی افزود: همچنین برگزاری مسابقات و رویدادهای بین المللی و برون مرزی به همراه اردوهای تیم ملی در  قالب ۸ برنامه پیش بینی شده است که شامل برگزاری اردوی تیم ملی، برگزاری مسابقات بین المللی آلتیمیت فریزبی است.

وی با اشاره به برگزاری رویدادهای مختلف بین المللی فریزبی گفت: تلاش ما در انجمن فریزبی حضور و مشارکت در این رویدادها از جمله مسابقات قهرمانی آلتیمیت با ویلچر جهان با همکاری فدراسیون جانبازان و معلولان و همچنین  برگزاری بین المللی و چند جانبه آلتیمیت فریزبی جام فجر در بهمن ماه است.

ذاکریان تصریح کرد: سایر برنامه‌های انجمن ورزش فریزبی نیز شامل سازماندهی رشته های تحت پوشش حمایت از توسعه تولید تجهیزات داخلی مرتبط با رشته و همچنین استارتاپ ها، انعقاد تفاهم نامه با نهادهای مختلف و  فعالیت های مختلف در حوزه فرهنگی مسئولیت اجتماعی حضور در رسانه تلویزیون و توسعه باشگاه و نظارت بر تشکیل و فعالیت ها است.

رئیس انجمن فریزبی ایران گفت: در سال گذشته نیز برگزاری  لیگ ملی دیسک طلایی، برگزاری المپیاد همگانی وزارت علوم،  کارگاه های آموزشی برگزاری دومین دوره مسابقات لیگ دیسک طلایی بانوابانوان و آقایان کشور در استان های هرمزگان،کرمان مازندران و گلستان از برنامه های شاخص انجمن فریزبی بود.

وی تاکید کرد: انجمن ورزش فریزبی کشور تمام تلاش خود را در جهت افزایش سرانه فعالیت بدنی جامعه مخاطب خود به کار گرفته تا در راستای توسعه سلامت آحاد جامعه عمل ورزشکار و غیرورزشکار گام بردارد.

در این مراسم با اهدای لوح سپاس توسط علی ذاکریان رئیس انجمن فریزبی ایران به پاس همکاری شرکت پتروشیمی دانشمند در برگزاری گردهمایی روسای کمیته های فریزبی ایران از حسین هوشمند مدیرعامل این شرکت تجلیل شد.

 تجلیل از استانهای برتر رشته فریزبی ایران 

همچنین در گردهمایی روسای کمیته های فریزبی استانهای کشور پس از ارزیابی عملکرد کمیته های ورزش فریزبی هیات های ورزش همگانی کشور از استان های برتر که در سال 1401 بیشترین فعالیت را در رشته فریزبی داشته اند تجلیل شد.

استان های مازندران و بوشهر به ترتیب اول و دوم و استانهای تهران و هرمزگان نیز به طور مشترک مقام سوم را به خود اختصاص دادند.

لوح سپاس و هدایا به آقایان فرتاش مسئول کمیته فریزبی استان مازندران، حیاتی مسئول کمیته فریزبی بوشهر، سایه وند مسئول کمیته فریزبی استان تهران و خانم شادکام مسئول کمیته فریزبی استان هرمزگان اهدا شد.

بر اساس این گزارش در این نشست سارا باقری نایب رییس بانوان، محمودی دبیر انجمن، نجمه پرهیز میمندی مسئول کمیته آموزش، دبیر مسئول کمیته مسابقات، عموریزی مسئول کمیته فرهنگی، شهرام میراب مسئول کمیته داوران و روسای کمیته های فریزبی به بیان مسایل و مشکلات رشته فریزبی در بخش های مختلف پرداخته و برای رشد و پیشرفت این رشته ورزشی پیشنهاداتی را ارائه دادند.


١٤:٥٥ - جمعه ٥ خرداد ١٤٠٢    /    شماره : ٢٠٧٦    /    تعداد نمایش : ٢٧٧