چاپ        ارسال به دوست

علیرضا زهری: «همایش پیاده‌روی ایرانیان» گام موثری در تامین سلامت مردم است

به گزارش روابط عمومی هيات ورزش هاى همگانى گيلان ورزشكاران و مردم شهرستان آستارا در استان گيلان صبح جمعه ١٦ ارديبهشت  مسير ٣ كيلومترى روستاى شونداچولا را به همراه خانواده بزرگ ايران در  همايش سراسرى «يادواره غدير» پيمودند.  

علیرضا زهری رئیس هیئت ورزش های همگانی استان گیلان در حاشیه مراسم پیاده روی اظهار داشت: کاهش كم تحركى ملی و تلاش برای کاهش آسيب هاى روحى و جسمى ناشی از دوران کرونا در جامعه نيازمند به توجه جدی به توسعه همکاری های بین بخشی و مشارکت همگانی در فعالیت بدنی است، بحران كم تحركى و چاقى كه امروزه عامل بسيارى از بيمارى هاست، تنها با توسعه ورزش همگانى بهبود پیدا خواهد کرد. 

زهری مشارکت خانواده ها را در همايش پياده ورى ايرانيان بسيار مثبت ارزیابی نمود و تاکید کرد:  استمرار اين طرح در تقويم سال جديد فدراسيون ورزش همگانى موجب تقويت و توسعه امكان ورزش آسان و به دنبال آن نهادينه كردن توجه به حوزه سلامت مي شود.

وی با بیان مشارکت موثر دستگاه ها و نهادهای ذی ربط ورزش همگانی خاطر نشان کرد: براى رسيدن به شاخصه هاى سلامت، نشاط و پويايى راهى جز همدلى و وحدت نداريم، از این نظر باید فارغ از منافع سازمانی، منفعت ملی را در نظر گرفت و در تلاش برای توسعه هرچه بیشتر توسعه همکاری های بین بخشی بود، نه تنها باید نهادهای ذی ربط ورزش همگانی مشارکت کنند بلکه باید حتی نهادهایی که به طور غیر مستقیم با ورزش در ارتباط اند برای بهبود وضعیت فعالیت بدنی و کاهش کم تحرکی ملی مشارکت کنند. 

وى افزود حضور بانوان و مادران در جمع خانوادگى اين رويداد مهم خود نشان از فرهنگ عمومى مطلوب خانواده هاى گيلانى و فرصت مغتنم ترويج ورزش همگانى است كه در اين برنامه اداره تربيت بدنى شهرستان آستارا، هيات  هاى ورزشى و ورزشكاران پيشتاز اين همايش بودند.

وی در خاتمه بیان داشت:  استان گيلان با پيشينه فرهنگى بسيار غنى و مردمى آگاه و دلسوز، پويا و بانشاط همواره در امر سلامت دغدغه مند بودند و اكنون كه سبك زندگى جديد تغييرات و تاثيرات جدى به اقشار مختلف وارد نموده است خواستار حمايت و توجه به حوزه ورزش، و نسبت به چشم انداز سلامت جامعه خصوصا نسل آينده و آتيه دار جامعه بسيار نگران  هستند.


١٢:٥٣ - يکشنبه ١٨ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ١٥٠٤    /    تعداد نمایش : ٣٢٨