چاپ        ارسال به دوست

در مراسم رونمایی از لیگ «ایروبیک ایرانیان»؛

افشین ملایی: بانوان گوی «کم تحرکی» را از آقایان ربوده‌اند

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، آیین رونمایی از لیگ «ایروبیک ایرانیان» ظهر امروز شنبه با حضور افشین ملایی رئیس فدراسیون،  لیلا زکی زاده سرپرست دفتر سیاستگذاری و توسعه ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان، نسیم بن یعقوب نائب رئیس بانوان فدراسیون، علیرضا مهدوی سرپرست سازمان ورزشهای تفریحی و رقابتی و مریم عزیزالله رئیس انجمن ایروبیک در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

افشین ملایی در این مراسم با تاکید بر این که «بانوان گوی سبقت را از آقایان ربوده اند»، گفت: لیگ ایروبیک بانوان آغازی برای انجمن «ایروبیک و استپ» برای مواجهه فعال و ساختارمند با مسئله کم تحرکی بانوان است که باید جامعه مخاطبان آن رصد و بر جمیعت بانوان ورزشکار ایروبیک پس از لیگ اضافه شوند.

وی ادامه داد: چرا ورزش در بین بانوان از توسعه قابل قبولی برخوردار نیست؟ این پرسشی است که باید مسئولان ارشد ورزش کشور به آن توجه کنند و برایش پاسخ درستی پیدا کنند.

ملایی ادامه داد: فدراسیون ورزش‌های همگانی وظیفه خود می داند که زمینه را برای مشارکت بانوان فراهم کند. متاسفانه اکثر فدراسیون های ما فقط به فکر ورزش قهرمانی هستند و هیچ توجهی به ورزش همگانی و عمومی ندارند. به همین خاطر ما باید تلاش کنیم این نقیصه را برطرف کنیم.

 رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی تاکید کرد: تنها فدراسیونی که برای رفع کم تحرکی برنامه دارد فدراسیون ورزش‌های همگانی است و با تمام توان در این مسیر حرکت خواهد کرد. در فدراسیون ورزش‌های همگانی به عنوان مجموعه ای منحصر به فرد است برای گروه های مختلف جمعیتی تعریف برنامه شده است.

ملایی تاکید کرد: ما بعد از دوران کرونا تصمیم گرفتیم که ظرفیت درونی انجمن ها را فعال کنیم و هر انجمن با کمیته های متناظرش همانند یک فدراسیون به منظور رفع کم تحرکی مخاطبان بالقوه و بالفعل عمل کند.

وی ادامه داد: برای اینکه یک رویداد تبدیل به یک برند شود چند سال زمان نیاز است. بنابراین ثبات قدم شرط اصلی تداوم رویداد است.‌ در صورتی که تمرکز انجمن ایروبیک معطوف به افزایش جامعه مخاطبان خود باشد، در آینده ای نه چندان دور با حمایت فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان تبدیل به یک فدراسیون خواهد شد.

در این مراسم همچنین مریم عزیزالله رئیس انجمن ایروبیک و استپ با اشاره به ضرورت کاهش کم تحرکی بانوان کشور اظهار داشت: تجربه موفق فدراسیون ورزش‌های همگانی در برگزاری لیگ تندرستی ایرانیان و دیگر پویش های ملی فدراسیون، با همفکری با مسئولان فدراسیون و با برنامه ریزی به سمت برگزاری لیگ ایروبیک همگانی ایرانیان رفتیم.

عزیزالله تاکید کرد: در نظر داریم این رویداد را هر سال برگزار کنیم و با برگزاری رویداد های متعدد به سمت افزایش فعالیت بدنی بانوان برویم.

نسیم بن یعقوب نایب رئیس بانوان فدراسیون ورزشهای همگانی نیز با ابراز خرسندی از برگزاری این لیگ و دیگر فعالیت های ورزش بانوان خاطرنشان کرد: در صورتی که لیگ ایروبیک تداوم داشته باشیم می توانیم این رویداد را با همراهی کشورهای خلیج فارس به صورت منطقه ای برگزار کنیم.


١٤:٣٩ - شنبه ١١ تير ١٤٠١    /    شماره : ١٦١٩    /    تعداد نمایش : ٧٧٥